poniedziałek, 25 marzec 2019 08:07

Zesłanie Ducha Świętego w Czarnej

Napisane przez fot. ks. Zbigniew Wielgosz / Tarnowski Gość Niedzielny
Zesłanie Ducha Świętego w Czarnej fot. ks. Zbigniew Wielgosz / Tarnowski Gość Niedzielny

Bp Stanisław Salaterski podczas wizytacji kanonicznej udzielił sakramentu bierzmowania młodym z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Czarnej.

Uroczystość odbyła się 23 marca podczas Mszy św. inaugurującej wizytację kanoniczną w par. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Czarnej.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ!

Biskup Salaterski przywołał w homilii czytaną w liturgii słowa przypowieść o synu marnotrawnym. - Odnajdujemy w niej Boga, który czeka na każdego z nas. Odnajdujemy też siebie w różnych momentach i sytuacjach naszego życia. Ciągle wiele mamy do zrobienia, by móc właściwie odpowiedzieć na miłość Ojca, na Jego otwarte ramiona - mówił biskup.

Kaznodzieja podkreślił, że droga, którą obrał syn marnotrawny, nie ma sensu. - Droga do życia w grzechu wiedzie donikąd, do śmierci. Wracając do domu Ojca, ratujemy swoje życie. Żyjąc w grzechu i brnąc coraz bardziej w grzech, ryzykujemy nie tylko życie doczesne, ale to, które jest najważniejsze - wieczne. Tu sprawdza się zasada: jako na ziemi, tak i wieczności. Człowiek żyjący w łasce uświęcającej, blisko Boga już teraz, może mieć mocną nadzieję, że po śmierci będzie mieszkał w domu Ojca. Człowiek żyjący z dala od Boga na ziemi powinien lękać się o swoją wieczną przyszłość i jak najprędzej się nawrócić - wyjaśniał bp Salaterski.

Więcej przeczytacie w tekście "Czarna. Bp Salaterski udzielił bierzmowania".

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 marzec 2019 08:09