piątek, 17 maj 2019 11:39

Łęki Górne, Pilzno. Prawie 400 Maciejów [ZDJĘCIA]

Napisane przez ks. Zbigniew Wielgosz / Tarnowski Gość Niedzielny
Łęki Górne, Pilzno. Prawie 400 Maciejów [ZDJĘCIA] ks. Zbigniew Wielgosz / Tarnowski Gość Niedzielny

W święto św. Macieja Apostoła bp Stanisław Salaterski udzielił bierzmowania młodym z parafii dekanatu Pilzno.

We wtorek 14 maja odbyła się w Łękach Górnych i Pilźnie uroczystość bierzmowania. Podczas Mszy św. w kościele parafialnym w Łękach Górnych bp Stanisław Salaterski udzielił daru Ducha Świętego ponad 150 młodym osobom z miejscowej parafii, a także ze Słotowej, Żdżar, Zwiernika i Machowej.

W tym samym dniu uroczystość bierzmowania miała miejsce w kościele w Pilźnie. Tutaj, prócz młodych z miejscowej wspólnoty parafialnej, do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przystąpili młodzi z Dobrkowa i Lipin. W sumie 226 młodych osób zostało bierzmowanych przez bp. Salaterskiego.

W homilii bp Stanisław przywołał postać św. Macieja, który w gronie apostolskim zastąpił Judasza. – To, co Judasz odrzucił, Maciej przyjął i wypełnił jako wierny świadek Zmartwychwstałego. Przez wieki pokolenia Maciejów nadrabiali to, co inni zmarnotrawili. Ta prawda mówi, że w Kościele prócz grzeszników są również święci, którzy zmieniają świat. Dramat grzechu w Kościele powinien zachęcać nas do wierności Bogu i gorliwości w pełnieniu Jego woli. Dlatego starajcie się najpierw o wasze dusze, aby zawsze były w stanie łaski uświęcającej, pilnujcie codziennej modlitwy, aktywnie uczestniczcie w Eucharystii, abyście mocni Duchem mogli dawać świadectwo gorliwości, zapału w głoszeniu ewangelii – mówił biskup.

Aby przeczytać cały artykuł, kliknij TUTAJ.

Aby zobaczyć zdjęcia z Łęk Górnych, kliknij TUTAJ.

Aby zobaczyć zdjęcia z Pilzna, kliknij TUTAJ.