piątek, 24 maj 2019 11:12

ALLELUJA czyli HAPPY DAY 2019

Napisane przez Informacja prasowa

IV Międzynarodowy Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Alleluja czyli Happy Day” to festiwal, który prezentuje twórców różnych nurtów muzyki chrześcijańskiej – od popu, przez rock, metal, rap, hip-hop w nowoczesnej, energetycznej formule. Czwarta edycja Festiwalu odbędzie się w terminie 27-28 lipca w Kielcach.

Dzień I: koncert konkursowy o „Kryształową Barkę w dwóch kategoriach ( duża scena  Kieleckiego Centrum Kultury)

najlepsze wykonanie znanej piosenki w poetyce chrześcijańskie

nowy, własny utwór (oryginalny tekst i muzyka) o tematyce chrześcijańskiej

Dzień II: koncert galowy ( Amfiteatr „Kadzielnia”)

W koncercie galowym IV edycji Festiwalu „Alleluja czyli Happy Day” udział wezmą, oprócz 6 laureatów tegorocznej edycji konkursu o „Kryształową Barkę”, goście specjalni m.in: Zakopower, Piotr Rubik z zespołem muzycznym, solistami i chórem, TGD, MAFIA, To On, AMEN AdoraMus   (Anglia)

Koncert rejestrowany przez TVP 2.

Patronat nad Festiwalem objęli: Prymas Polski Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, Biskup Kielecki Jan Piotrowski, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek  Woj. Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski,  Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś, Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Prezydent  Kielc  Bogdan Wenta, Przewodniczący Rady Miasta Kamil Suchański.

Partner Festiwalu: Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych w tym chóry kościelne, schole, wokalistów i zespoły tworzące w duchu twórczości chrześcijańskiej do udziału w konkursie.

Komisja konkursowa z nadesłanych zgłoszeń wyłoni grupę wykonawców, którzy wystąpią na scenie Kieleckiego Centrum Kultury 27.07.2019 w dwóch konkursowych koncertach. W każdej z konkursowych kategorii przewidziano nagrody:

I miejsce - 3000 zł
II miejsce - 2000 zł
III miejsce - 1000 zł

Regulamin konkursu o Kryształową Barkę:

Ostatnio zmieniany piątek, 24 maj 2019 11:17