środa, 29 maj 2019 12:13

Modlitwa w intencji dusz czyśćcowych na Jasnej Górze

Napisane przez

Z Maryją, opróżnijmy czyściec – to hasło drugiej pielgrzymki Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym na Jasną Górę. Rozpocznie się ona 8 czerwca o 17.00. Będzie to nocne czuwanie, podczas którego zaplanowano konferencje, świadectwo i modlitwę za zmarłych. Do udziału w tym wydarzeniu zachęca bp Stanisław Salaterski, który również należy do Apostolstwa.

– Zawsze się modliłem za dusze w czyśćcu cierpiące, a od 10 lat należę do tej wspólnoty. Zainicjowałem jej powstanie przy parafii katedralnej w Tarnowie mając poczucie, że dużo ludzi może oczekiwać na modlitewną pomoc – podkreśla.

Członkowie Apostolstwa regularnie modlą się w intencji dusz czyśćcowych – dodaje biskup.

– Stałą formą pomocy duszom czyśćcowym jest przynależność do Apostolstwa działającego we wspólnocie Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. Ta wspólnota jednoczy kilkaset parafii w Polsce i w Europie. W diecezji tarnowskiej jest zarejestrowanych ponad 30 grup – mówi bp Salaterski.

Do udziału w pielgrzymce zaproszone są osoby, którym bliskie jest niesienie pomocy duszom czyśćcowym. Pielgrzymka Apostolstwa na Jasną Górę potrwa całą noc z 8 na 9 czerwca i zakończy się o 3.30 rano.

ZGŁOSZENIA UDZIAŁU
Centrum APDC: mail:

Szczegóły na apdc.wspomozycielki.pl

Program:

17.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia w Bazylice Jasnogórskiej
17.20 – Msza św. w intencji dusz czyśćcowych – ks. Jan Babik – kanclerz Kurii Siedleckiej
Ponowienie zawierzenia APDC Matce Bożej
18.30-19.15 – konferencja I – o. Grzegorz Filipiuk OFMCap
przerwa na posiłek (we własnym zakresie)
(dla chętnych Akatyst – modlitwa o pokój – godz. 20.00)

21.00 – Apel Jasnogórski w Kaplicy Cudownego Obrazu – słowo na Apelu o. Grzegorz Filipiuk OFMCap
21.30-22.15 – konferencja II – o. Grzegorz Filipiuk OFMCap;
adoracja – śpiew
22.45 – świadectwo
23.15 – Różaniec św.
24.00 – Msza św. z Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – o. Grzegorz Filipiuk OFMCap
Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy
01.45 – Koronka za zmarłych – śpiewana, adoracja
03.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia; błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem;
03.30 – zakończenie czuwania.

Ostatnio zmieniany czwartek, 30 maj 2019 19:16