czwartek, 06 czerwiec 2019 11:49

Jaworze Górne. Jesteśmy dumni, że św. Jan Paweł II jest patronem naszej szkoły

Napisane przez Beata Malec - Suwara/Gość Tarnowski
Jaworze Górne. Jesteśmy dumni, że św. Jan Paweł II jest patronem naszej szkoły Beata Malec - Suwara/Gość Tarnowski

Czekali na niego prawie 100 lat. W 40. rocznicę jego pierwszej pielgrzymki do Polski przekroczył próg tej szkoły i zostanie tu z pewnością na długo.

W kościele w Gorzejowej 5 czerwca biskup tarnowski Andrzej Jeż przewodniczył Mszy św. z okazji nadania imienia św. Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Jaworzu Górnym. Biskup pobłogosławił także nowy sztandar szkoły i odsłonił tablicę pamiątkową, na których widnieją postać św. Jana Pawła II i jego słowa: "Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali". Słowem, przywitano tu patrona z honorami i pompą.

- To historyczna chwila - mówi Barbara Monica, dyrektor placówki. Jak tłumaczy, początek szkolnictwa w Jaworzu Górnym sięga prawie 100 lat wstecz. W 1920 r. rozpoczęto tu budowę pierwszej, jeszcze wtedy drewnianej szkoły. Potem postawiono murowany obiekt, do którego w latach 90. dobudowano piętro. Dziś szkoła prezentuje się pięknie. Nigdy jednak nie miała patrona. 

Przeczytaj więcej i zobacz zdjęcia na stronie Tarnowskiego Gościa Niedzielnego.

Ostatnio zmieniany piątek, 07 czerwiec 2019 09:31

Szukaj w serwisie

Search - K2 Improved Search Plugin by Offlajn
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Kontakty
Przeszukuj - Artykuły
Przeszukuj - Doniesienia
Przeszukuj - Tagi

Nowości w serwisie

logo DT 300

ADRES: KURIA DIECEZJALNA

33-100 Tarnów, ul. Legionów 30
tel. centrala 14-63-17-300, fax 14-63-17-309
e-mail:kuria(at)diecezja.tarnow.pl

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej diecezji tarnowskiej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

KCEM KANA

Please publish modules in offcanvas position.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Czytaj więcej Polityka prywatności Informację cookies strony internetowej zapewnia diecezja.tarnow.pl