poniedziałek, 13 październik 2014 11:37

Zespół AMICI z Tarnowa zdobył Grand Prix Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej

Napisane przez

fest milos1W Tarnowie dobiegł końca trzeci już ogólnopolski festiwal "Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę". Finał odbył się w parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Przed szeroką publicznością zaprezentowali się zwycięzcy poszczególnych kategorii a także ubiegłoroczny laureat, czyli zespół Promyczki Dobra z Nowego Sącza.

Grand Prix festiwalu otrzymał zespół AMICI z Tarnowa. Zespół składa się z sześciu utalentowanych dziewcząt w większości gimnazjalistek oraz uczennicy szkoły podstawowej i licealistki. To nasz pierwszy występ przed taką publicznością - mówią członkinie AMICI.

Gromkie brawa zebrał również występ zwycięzcy w kategorii dorośli soliści - Pawła Trojaka z Dębicy. W zasadzie śpiewam od kiedy pamiętam - mówi Paweł Trojak - Skończyłem szkołę muzyczną w Dębicy, a później los przyprowadził mnie do Tarnowa. Od wielu lat współpracuję z orkiestrą Divina in Misericordia - dodaje.

Blisko trzystu uczestników festiwalu oceniało jury pod przewodnictwem ks. prof. Andrzeja Zająca, muzykologa i dyrygenta. W składzie oceniających był również Marcin Sobczyk dyrektor Wydziału Kultury UMT, kompozytor Romuald Gębala oraz polonistka Anna Pojedyniec. Cieszy nas entuzjazm dzieci i młodzieży, którzy tak angażują się w temat festiwalu - podkreśla ks. Andrzej Zając.

Niestety festiwale religijne w Polsce zanikają - mówi ks. Czesław Haus, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie - My jednak jesteśmy uparci i będziemy robić wszystko żeby młodzi, którzy chętnie przybywają do Tarnowa, mieli tę okazję i w przyszłym roku wyśpiewać Miłosierdzie Boże - zapewnia proboszcz.

III Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Pieśni Religijnej "Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę" rozpoczął się w piątek. Po dwóch dniach przesłuchań, w niedzielę, nagrodzono zespoły i solistów, którzy wyróżnili się zarówno muzykalnością, tekstem, jak i samą prezentacją utworu.

pd/RDN Małopolska

Foto Patrycja Drożdż/RDN Małopolska