środa, 21 sierpień 2019 22:00

Tarnowska pielgrzymka jak procesja Bożego Ciała - dzień 5 [FILMY, ZDJĘCIA]
Galeria zdjęć  Galeria video

Napisane przez Ewa Biedroń / multimedia: ks.Marian Kostrzewa, Maksymilian Jaroszek
Tarnowska pielgrzymka jak procesja Bożego Ciała - dzień 5 [FILMY, ZDJĘCIA] fot. ks.Marian Kostrzewa

Jezus szedł razem z pielgrzymami w grupach. Piąty dzień na Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej poświęcony był Eucharystii. Pielgrzymi adorowali  także Najświętszy Sakrament.

„Jezus jest pomiędzy nami, jest naszym pokarmem do wieczności, skarbem i świętością. Jezus jest obecny pod postacią chleba i to przekracza możliwość naszego umysłu. Uświadamiamy sobie, że my wiele możemy uczynić, aby Jezusowi bardziej oddać cześć. Takim znakiem może być troska o wystrój kościoła, ale także nasze zaangażowanie w liturgię” - mówił do pielgrzymów bp Stanisław Salaterski.

Rekolekcjonista podkreślił, że Eucharystia to niebo, które możemy mieć w sobie. Biskup zachęcał pątników, by odpowiedzieli sobie na pytanie, czy cenią dar niedzielnej Mszy św. , czy motywują się w rodzinie, czy starają się o to, by być na Mszy św. także w tygodniu?

„Kto szuka siły, by powstać, czyni to na Eucharystii i adoracji. To recepta dla nas, by mieć siłę zwłaszcza w sytuacjach, które nas przerastają i gdy nie dajemy rady” - powiedział biskup Salaterski w homilii w Miechowie.

O uzdrawiającej sile Eucharystii mówił też pielgrzymom części A Marcin ze Wspólnoty Cenacolo. Świadectwo jego kolegi było także w części B. W pielgrzymce uczestniczy grupa mężczyzn z różnych krajów. To młodzi ludzie, którzy walczą z uzależnieniami.

„Byłem o krok od więzienia, moja mama dowiedziała się o wspólnocie Cenacolo. My nie mamy lekarzy, terapeutów. W domach naszej wspólnoty jest Jezus w Najświętszym Sakramencie. Chodziłem na Msze, bo wszyscy ze wspólnoty szli. Nie rozumiałem dlaczego o godzinie 5.15 klęczę przed kawałkiem chleba. Nie umiałem się modlić, ale spotkanie z Jezusem w Eucharystii zmieniło moje życie i mojej rodziny. By być szczęśliwym nie potrzebuję alkoholu i narkotyków. Mój ojciec przestał pić. Wystarczy mi modlitwa, różaniec, uśmiech brata. W Jezusie znalazłem to, czego całe życie szukałem” - powiedział Marcin z Łodzi, który jest we Wspólnocie Cenacolo.

Msze św. zostały odprawione dla grup cz. A w Miechowie obok bazyliki, a dla cz. B w Charsznicy.

Zapraszamy do oglądnięcia filmów ze świadectwem nawrócenia byłego narkomana, z homilią bpa S.Salaterskiego, a także do naszej fotogalerii zdjęć - KLIKNIJ TUTAJ.

Ostatnio zmieniany piątek, 23 sierpień 2019 20:38