poniedziałek, 27 styczeń 2020 08:44

Obidza. Bierzmowanie i góralski jubileusz

Napisane przez ks. Zbigniew Wielgosz / Tarnowski Gość Niedzielny
Obidza. Bierzmowanie i góralski jubileusz ks. Zbigniew Wielgosz

W niedzielę 26 stycznia bp Stanisław Salaterski przewodniczył Mszy św. w kościele parafialnym w Obidzy, podczas której udzielił sakramentu bierzmowania 19 uczniom i uczennicom ósmej klasy, którzy przez dwa lata przygotowywali się do tej ważnej chwili.

W homilii, nawiązując do niedzieli synodalnej i jej tematyki związanej z parafią, apelował, by młodzi włączyli się w tworzenie wspólnoty parafialnej. - Bo parafia to nie tylko terytorium, ale przede wszystkim ludzie złączeni wspólnie wyznawaną wiarą, zwłaszcza podczas Eucharystii w świątyni, o którą się troszczą jak o swój dom. Budować wspólnotę oznacza kochać parafialny dom i rodzinę, która się w niej gromadzi. Oznacza dzielić się swoimi talentami, zdolnościami i zachowywać tradycję przodków. Budować parafię oznacza ofiarę z cierpienia i pracy, codzienną modlitwę i umiłowanie słowa Bożego, które wyznacza nam drogę życia - mówił do młodych biskup.

Gratulując góralom małego jubileuszu, zachęcał do trwania przy tradycji góralskiej, zwyczajach i przy wartościach, które od wieków tworzyły etos tej społeczności. - Wyrasta on nie tylko z umiłowania tej trudnej ziemi, z pracy, ale i z umiłowania Boga, Kościoła, z wierności przykazaniom. Tego się nadal trzymajcie - mówił do jubilatów bp Salaterski.

Aby przeczytać całość i oglądnąć zdjęcia, przejdź na stronę Tarnowskiego Gościa Niedzielnego - kliknij TUTAJ.

Ostatnio zmieniany środa, 29 styczeń 2020 11:14