niedziela, 05 kwiecień 2020 19:13

Galeria video

Napisane przez
Bp Jeż: Coś mocno szarpnęło, boleśnie, w ludzkości, w świecie, w Polsce, w waszym życiu, także w Kościele [FILM] fot. ks.Marian Kostrzewa

W Niedzielę Palmową biskup Andrzej Jeż wygłosił homilię do diecezjan, spędzających kolejną niedzielę z rzędu w swoich domach. W słowach wstępu zwrócił uwagę, że ciężar panującej pandemii sprawia, że trudno jest ludziom myśleć o radościach Świąt Wielkanocnych, gdy odczuwamy brzemię przygnębienia i obawy o przyszłość.

- Czego zatem uczymy się, patrząc na Jezusa w aktualnej sytuacji? - pytał hierarcha. - Jezus pokazuje nam, jak stawiać czoła chwilom trudnym, zachowując w sobie pokój serca, który płynie z ufnego powierzenia się Bogu Ojcu. Nie wiemy jak potoczy się w przyszłość, ale idziemy w nią ufni, tak jak Jezus w obliczu zbliżającej się męki i śmierci, gdyż wiemy, że jesteśmy w miłujących objęciach Ojca. On pomoże nam przejść przez ciemną dolinę choroby, męki i śmierci - przypomniał Biskup.

Niedziela Palmowa to święto młodych. Zwracając się do nich Biskup Tarnowski zauważył, że wbrew pozorom, jest to dobry czas dla nich.

- Coś mocno szarpnęło, boleśnie, w ludzkości, w świecie, w Polsce, w waszym życiu, także w Kościele. Ufamy, że z tego obumierania narodzi się nowy, lepszy, młody świat... Dlatego bardzo was proszę, że mimo ograniczeń fizycznych, które zostały na większą część młodzieży dzisiaj nałożone, abyście przez różne komunikatory, a jesteście specjalistami w tej dziedzinie, coraz częściej nawiązywali łączność ze swoimi kolegami i koleżankami, abyście w ten sposób budowali mocną wspólnotę. Bardzo Was proszę, abyście także podejmowali ewangelizację. Potrzeba dzisiaj wsparcia wielu ludzi dobrym przekazem duchowym. Trzeba się łączyć i jednoczyć na forach internetowych i teraz w tej przestrzeni głosić Ewangelię Chrystusa i wspierać ludzi potrzebujących, ludzi załamanych, smutnych.

Biskup zachęcił również, aby młodzi ludzie, w miarę możliwości nie zapominali o pomocy najsłabszym.

- Potrzebujemy także, jeżeli starsi z was mają taką odwagę, pomocy ludziom starszym, jeżeli chodzi o zakupy, o wsparcie różnego rodzaju. Zachowując przepisy, które nas obowiązują, starajcie się odważnie wyjść do tych osób.

Zapraszamy do wysłuchania całości homilii.

Ostatnio zmieniany wtorek, 07 kwiecień 2020 09:56