wtorek, 05 maj 2020 09:33

Ludzie Eucharystii

Napisane przez Ewa Biedroń
Ludzie Eucharystii Ks. Zbigniew Wielgosz/Foto Gość

W sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie modlono się w poniedziałek w intencji chorych oraz o ustąpienie epidemii koronawirusa. W miejscu, w którym urodził się biskup, męczennik i główny patron Polski trwa wielki odpust. W czasach pandemii wydarzenie odbywa się w zmienionej formie.

Bp Stanisław Salaterski mówił w homilii o św. Stanisławie, Janie Pawle II i kardynale Stefanie Wyszyńskim, których nazwał „ludźmi Eucharystii”.

„ Każdy z nas powinien iść ich śladami i dbać o to, byśmy wykorzystywali możliwość bycia blisko eucharystycznego Jezusa. W tym roku jest inaczej, ale możemy uczestniczyć w Mszy św. poprzez transmisje. Możemy także odwiedzać otwarte w ciągu dnia kościoły, by powierzyć Jezusowi swoje niepokoje. To też jest sprawdzian czy tęsknimy za spotkaniem z Jezusem eucharystycznym” - dodał.

Biskup podkreślił, że dziś jest tak wiele ważnych intencji i zachęcał do modlitwy za chorych, służbę zdrowia i inne służby, które walczą z koronawirusem.

‟Święty Stanisław Szczepanowski – gorliwy czciciel Eucharystii” - to hasło tygodniowego odpustu ku czci św. Stanisława BM.

Każdego roku gromadził on rzesze pielgrzymów z diecezji tarnowskiej i z różnych rejonów Polski. Teraz jest inaczej. „Zachowujemy przepisy bezpieczeństwa i ograniczenia liczbowe. Kościół może pomieścić 73 osoby. Nie będzie grup pielgrzymkowych, zapraszamy do indywidualnych odwiedzin. Podczas odpustu wspominamy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II i nawiązujemy do zaplanowanej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego” - mówi kustosz ks. Władysław Pasiut.

Odpust potrwa do 10 maja. Główna uroczystość odbędzie się w sobotę, 9 maja. Mszy św. o godzinie 11.00 będzie przewodniczyć biskup tarnowski Andrzej Jeż. Transmisja Mszy w radiu RDN.

W tym roku nie odbędzie się także tradycyjna procesja z Kaplicy Narodzenia św. Stanisława do bazyliki.

Codziennie Msze św. są o 8.00 i 18.00, a o 17.30 nabożeństwo majowe. Transmisje można znaleźć na stronie internetowej parafii.

O D P U S T    K U     C Z C I     Ś W.   S T A N I S Ł A W A     W  100. ROCZNICĘ  URODZIN  ŚWIĘTEGO  JANA  PAWŁA II - PAPIEŻA ORAZ W  ROKU  BEATYFIKACJI  KARD. STEFANA  WYSZYŃSKIEGO

SZCZEPANÓW  3 - 10 maja 2020 r.

CODZIENNIE; Msze Święte o godzinie: 8.oo i 18.oo.

Nabożeństwo Majowe o godzinie 17.30

NIEDZIELA - 3 MAJA 2020 r.

Msze Święte w Bazylice o godzinie;  6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo, 15.3o, 18.oo.

Kazania – Ks. Tomasz Rąpała - Ojciec Duchowny Sem. Duch. w Tarnowie.

PONIEDZIAŁEK - 4 MAJA 2020 r.

DZIEŃ MODLITW ZA CHORYCH, ORAZ O USTĄPIENIE EPIDEMII KORONAWIRUSA

Godz. 8.oo - Msza św. dla Pielgrzymów.

Kazania - Ks. Prałat Marek Obrzut

Godz 18.oo - Msza św. z kazaniem - Ks. Biskup Stanisław Salaterski

WTOREK - 5 MAJA 2020 r.

DZIEŃ MODLITW ZA FUNDATORÓW, SŁUŻBY MUNDUROWE i PIELGRZYMÓW

Godz. 8.oo i 18.oo- Msza Święta za dobrodziejów naszego Sanktuarium i Służby Mundurowe

Kazania - Ks. Adrian Pazdyk

ŚRODA - 6 MAJA 2020r.

DZIEŃ MODLITW ZA RODZINY I NAUCZYCIELII

Godz. 8.oo i 18.oo -Msza Święta w intencjach Pielgrzymów,

Kazania - Ks. Jan Lorek

Godz. 18.oo - Ks. Bp Jan Piotrowski - Msza św. z kazaniem

CZWARTEK - 7 MAJA 2020r.

DZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE I ZAKONNE

Godz. 8.oo i 18.oo - Msza święta z kazaniem

Kazania - Ks. Wiesław Znamirowski

PIĄTEK - 8 MAJA 2020 r.

UROCZYSTOŚĆ LITURGICZNA ŚWIĘTEGO STANISŁAWA BM

Msze Święte w Bazylice o godzinie;  6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo. 15.3o

Godz.11.oo - Ks. Biskup Jan Styrna - Uroczysta suma z procesją Eucharystyczną

Kazania - Ks. Józef Wojnicki

Godz. 18.oo - Msza Święta przy Kaplicy Narodzenia Św. Stanisława BM

SOBOTA - 9 MAJA 2020 r.

GŁÓWNA UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

Godz.11.oo - Msza św. z kazaniem - Biskup Tarnowski Andrzej Jeż

Kazania – Msza św. godz. 18.oo Ks. Adam Lelito

NIEDZIELA - 10 MAJA 2020r.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ODPUSTU

Msza Święta w Bazylice o godzinie;  6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo, 15.3o, 18.oo.

Kazania - Ks. prof. Janusz Królikowski.

Ostatnio zmieniany środa, 06 maj 2020 16:39