sobota, 09 maj 2020 20:05

Galeria zdjęć  Galeria video

Napisane przez Ewa Biedroń / multimedia: ks.Marian Kostrzewa
Ze Szczepanowa popłynął apel o męstwo [FILM, ZDJĘCIA] fot. ks.Marian Kostrzewa

„Dar męstwa powinien stanowić zasadniczą cechę naszego życia chrześcijańskiego” - powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas głównej uroczystości odpustowej w Szczepanowie ku czci św. Stanisława.

Bp Jeż podkreślił, że obok tarczy obronnej dla gospodarki ważna jest także duchowa tarcza,  która zdecyduje o wszystkim innym.

„Potrzeba nam cnoty męstwa w życiu gospodarczym i dlatego apeluję  do pracodawców, aby się nie załamywali i nie likwidowali swoich firm, ale żeby odważnie w Bożej perspektywie patrzyli na swoje życie i działalność. Odwagi potrzebują także pracownicy, aby się nie poddawali gdy przyjdą trudniejsze chwile, ale by mieli siłę wewnętrzną i  świadomość troski o najbliższych” - dodał.

Biskup zachęcał rodziny i małżonków, aby budowali relacje oparte na Ewangelii.

„Apeluję o odwagę, ducha męstwa do małżonków, aby ukazać co jest dobrego i pięknego w miłości małżeńskiej i na tym budować relacje, a porzucać to, co jest słabe i kruche” - podkreślił.

Biskup prosił wszystkich, aby byli mężni w wyznawaniu wiary i aby się nie wycofywali w obecnej sytuacji z życia liturgicznego  i uczestniczenia w Mszy świętej.

Zdaniem biskupa Jeża, jeśli mocniej zakotwiczymy się w Bogu w tym trudnym czasie pandemii, wyjdziemy z niej silniejsi na różnych poziomach naszego życia. Hierarcha wskazywał, że dziś potrzeba przede wszystkim odnowy duchowej.„Potrzebujemy także potężnej odwagi, aby bronić podstawowych praw ludzkich i chrześcijańskiej koncepcji człowieka, żeby ona się mocno przebiła i ukazała człowiekowi jego  godność i wielkość dziecka Bożego ” - mówił.

Hierarcha podkreślił w homilii, że każdy akt cnoty zawiera w sobie akt odwagi i męstwa. Bez nich nie można być wiernym Bogu. „Potrzebujemy męstwa, by każdego dnia zachować wierność w małych rzeczach. Dlatego trzeba pragnąć tego daru i o niego stale się modlić. Pamiętajmy, że do rzeczy najwyższych jesteśmy zdolni tylko wtedy, jeśli jesteśmy zakotwiczeni w Bogu. Tego uczą nas święci męczennicy i wszyscy święci” - dodał.

‟Święty Stanisław Szczepanowski – gorliwy czciciel Eucharystii” – to hasło tygodniowego odpustu ku czci św. Stanisława BM w Szczepanowie. Potrwa on do  niedzieli.

Zapraszamy do wysłuchania całości homilii i oglądnięcia naszej fotogalerii - KLIKNIJ TUTAJ.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 maj 2020 08:35