środa, 13 maj 2020 09:28

Rusza Młodzieżowy Telefon Zaufania CALM

Napisane przez Ruch Światło-Życie

Ruch Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej we współpracy z Fundacją AUXILIUM zakłada młodzieżowy telefon zaufania: Codzienną Anonimową Linię Młodzieżową. Przez 7 dni w tygodniu pod numerem telefonu stacjonarnego 14 692 03 45 w godz. 19.00-24.00 czeka animatorka, animator lub ksiądz moderator Ruchu.

- Księża moderatorzy i animatorzy Ruchu Światło-Życie, mający wieloletnie doświadczenie towarzyszenia młodym ludziom zarówno podczas oaz wakacyjnych, jak i rekolekcji weekendowych, a przede wszystkim w codzienności chcą działać w myśl słów wielkiego przyjaciela Oazy, św.Jana Pawła II  - "Nauczyłem się od młodych problematyki tej młodości, która jest wielkim darem Bożym, która jest piękna i trudna — może właśnie dlatego jest piękna, że jest trudna - mówi ks. Paweł Płatek, moderator Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej.

Telefon jest dostępny dla każdej młodej osoby, która chciałaby zapytać o sprawy, które leżą jej na sercu, porozmawiać o problemach lub po prostu o życiu – w klimacie zaufania i troski.

Mottem dzieła są znane zapewne młodym w innych wersjach słowa Keep Calm and Call On!

Keep Calm – aby starać się /zachowywać, utrzymywać spokój/ zawsze, a może szczególnie w obecnym czasie, także dlatego, że telefon ma pomóc poczuć, że nikt nie musi być ze swoimi problemami sam. Keep CALM to także zachowuj, trzymaj kontakt  z Codzienną Anonimową Linią Młodzieżową.

Call On to znaczy wezwij nas - wspólnie łatwiej sobie z czymś poradzić. To także wpadnij do nas – choćby przez połączenie telefoniczne: poczuj, jakbyś odwiedzał(a) przyjaciół, do których zawsze możesz bez zapowiedzenia przyjść, aby posiedzieć, porozmawiać, pobyć.

Keep CALM and Call On!
7 dni w tygodniu
Od 19.00 do 24.00

Telefon rozpoczyna działanie z akceptacją i błogosławieństwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża w dzień Matki Bożej Fatimskiej, 13 maja 2020 r.

Ostatnio zmieniany czwartek, 14 maj 2020 21:31