czwartek, 02 lipiec 2020 08:03

Tarnowscy misjonarze budują szkołę

Napisane przez Redakcja
Tarnowscy misjonarze budują szkołę archiwum ks. Maciej Fleszar

Jak będzie wyglądała nasza szkoła i kiedy będziemy mogli się do niej zapisać ? Takie pytania zadają dzieci jednej z ubogich dzielnic Brazzaville w Republice Konga.

„Dzięki finansowemu wsparciu kolędników misyjnych z diecezji tarnowskiej oraz uczestników akcji 100 cegieł na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II wkraczamy właśnie w kolejny etap prac budowlanych przy wznoszeniu naszej parafialnej szkoły, która będzie nosiła imię tarnowskiego misjonarza-męczennika ks. Jana Czuby” - informuje misjonarz ks. Maciej Fleszar.

Ks. Maciej i ks. Karol Kuźma budują Sanktuarium św. Jana Pawła II, w którego planie znajduje się kościół parafialny, szkoła podstawowa oraz przechodnia lekarska. „Pragniemy, aby stało się ono żywym pomnikiem Papieża-Polaka, który w Afryce upatrywał przyszłość całego Kościoła” - dodają.

Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do grona fundatorów odsyłamy na stronę http://sikorafotografia.pl/mission-possible/, przypominając, że koszt jednej cegły to równowartość jednej złotówki.

Ostatnio zmieniany piątek, 03 lipiec 2020 07:20

Szukaj w serwisie

Search - K2 Improved Search Plugin by Offlajn
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Kontakty
Przeszukuj - Artykuły
Przeszukuj - Doniesienia
Przeszukuj - Tagi

Nowości w serwisie

logo DT 300

ADRES: KURIA DIECEZJALNA

33-100 Tarnów, ul. Piłsudskiego 6
tel. centrala 14-63-17-300, fax 14-63-17-309
e-mail:kuria(at)diecezja.tarnow.pl

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej diecezji tarnowskiej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

KCEM KANA

Please publish modules in offcanvas position.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Czytaj więcej Polityka prywatności Informację cookies strony internetowej zapewnia diecezja.tarnow.pl