poniedziałek, 03 marzec 2014 13:53

Młodzi przyjmą sakrament bierzmowania

Napisane przez

Croix misyjnyPrawie 15 tysięcy młodych ludzi z diecezji tarnowskiej przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Będzie on udzielany od 3 marca - mówi ks. Bogusław Połeć, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

„Posługa udzielania sakramentu bierzmowania będzie trwała aż do końca maja. To jest uroczystość, która kończy długi czas przygotowania do sakramentu bierzmowania, ponieważ trwa on przez trzy lata” – dodaje.

Bierzmowanie to wielkie wydarzenie w życiu młodego człowieka, ale też i dla nowych biskupów.

„Po raz pierwszy jako biskup rozpocznę udzielanie sakramentu bierzmowania w dekanacie Radomyśl Wielki. Już jako misjonarz bierzmowałem z upoważnienia tamtejszego biskupa. Myślę, że będę miał okazję, zwrócić się do młodzieży z propozycją dokonywania wyborów, które motywowałyby ją do dobrego, szlachetnego życia" – podkreśla biskup Jan Piotrowski.

Ponieważ podczas uroczystości, biskupi dostają kwiaty jako podziękowanie za udzielenie sakramentu bierzmowania, biskup Jan Piotrowski poprosił, by kwiaty zamienić na różańce, które trafią później do krajów misyjnych.

W tym roku młodzi i ich rodzice wspierają misje. Pamiątką dla bierzmowanych są bowiem krzyże misyjne.

Całkowity dochód zostanie przeznaczony na cele misyjne. Inicjatywa zyskała poparcie biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża oraz dyrektora Wydziału Katechetycznego ks. Bogusława Połcia. Pamiątkowe krzyże można nabywać w sklepach „Biblos” lub bezpośrednio w biurze Papieskich Dzieł Misyjnych w Warszawie.

INFO www.rdn.pl

Terminy bierzmowań