czwartek, 14 styczeń 2021 09:39

Przygotowania do święceń biskupich w Tarnowie

Napisane przez Ewa Biedroń
Przygotowania do święceń biskupich w Tarnowie foto ks. Marian Kostrzewa

Transmisja radiowa i telewizyjna umożliwi wielu osobom duchowy udział w święceniach biskupich w Tarnowie – Mościcach. W kościele w związku z obostrzeniami znajdzie się ograniczona liczba zaproszonych osób. Święcenia biskupa nominata Artura Ważnego odbędą się w sobotę, 30 stycznia o 10.00.

Mszy św. będzie przewodniczyć abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, a głównym konsekratorem będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Święcenia odbędą się w rygorze sanitarnym – mówi ks. Michał Dąbrówka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

– Niestety nie wszyscy będziemy mogli uczestniczyć fizycznie w tym wydarzeniu. W kościele będą zaproszeni goście, do których zostały wysłane zaproszenia. Wszystkich zapraszamy do modlitwy i uczestnictwa duchowego w święceniach za pośrednictwem mediów. Transmisja będzie w Telewizji Trwam i Radiu RDN – dodaje ks. Michał Dąbrówka.

Natomiast 30 stycznia o 19.30 w kościele w Tarnowie – Mościcach odbędzie się nabożeństwo, podczas którego będzie można modlić się z nowym biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej. Zaplanowano konferencję, adorację i uwielbienie Pana Jezusa. Będzie to część Forum Formacyjnego.

Więcej informacji o Forum

Ostatnio zmieniany sobota, 16 styczeń 2021 15:13