piątek, 05 listopad 2021 12:40

Rekolekcje dla maturzystów i kandydatów do bierzmowania

Napisane przez Redakcja

Diecezjalny Dom Formacyjno - Rekolekcyjny Arka w Gródku nad Dunajcem zaprasza maturzystów a także kandydatów do sakramentu bierzmowania.

- Młodemu człowiekowi jest szczególnie dzisiaj bardzo potrzebne wprowadzenie w Słowo Boże, w którym każdy może odnaleźć własną historię życia, która jest historią świętą – podkreśla ks. Tomasz Rąpała, rekolekcjonista.

- Burza na jeziorze – to fragment Ewangelii, który pokazuje nasze życiowe burze, strach, wątpliwości, z których rodzi się mocna wiara. To Słowo pięknie określa sytuację serca i umysłu a także wskazuje kierunek patrzenia – Jezusa Chrystusa, z którym można iść po życiowych falach. Trzeba od siebie wymagać, choć kultura w jakiej wzrastają młodzi nie jest sprzyjająca jakimkolwiek wymaganiom – dodaje.

Ks. Rąpała podkreśla, że bardzo ważna jest wspólnota. - Dlatego czas rekolekcji jest wiązaniem wspólnoty przyjaciół wojowników, którzy patrząc w jednym kierunku mogą odkryć bogactwo własnej osoby. „Potrzeba nam gromadki braci, chcących wylać z nami krew" (J. Eldredge), to znaczy wspólnoty, która nie wycofa się wtedy, gdy pojawiają się trudy i coś, czego nie rozumiemy. Krew można wylać tylko za Prawdę, do której jest się przekonanym. Dlatego zapraszamy młodych, żeby przekonali się, że życie ma naprawdę sens i że warto iść przez nie z gromadką wojowników – podkreśla ks. Tomasz Rąpała.

Plakat BIERZMOWANI Arka

Plakat MATURZYŚCI Arka