środa, 14 maj 2014 13:07

15 maja - finał konkursu multimedialnego

Napisane przez

RokWiary2 thumbW Tarnowie odbędzie się finał konkursu multimedialnego, który w tym roku przebiegał pod hasłem 'Wierzę w Syna Bożego'. W czasie finału zostaną ogłoszeni i nagrodzeni zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne.

Ze wszystkich trzech etapów wpłynęło 260 prac. Te prace, które napłynęły do nas z poszczególnych szkół są na dość wysokim poziomie, potraktowane bardzo merytorycznie, konkretnie i należy podkreślić, że najsolidniejsze prace spłynęły od uczniów szkół podstawowych - mówi ks. Bogusław Połeć, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Wręczenie nagród będzie miało miejsce w czwartek, 15 maja o godz. 10.00 w auli  Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymają okolicznościowe dyplomy, a także nagrody rzeczowe. Organizatorem konkursu jest Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz MCDN ODN w Tarnowie.

jsm/RDN Małopolska

KONKURS MULTIMEDIALNY „WIERZĘ W SYNA BOŻEGO”

1. ORGANIZATOR:

Organizatorem konkursu jest Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz MCDN ODN w Tarnowie.

2. PATRONAT: Biskup Tarnowski.

3.TEMAT: „Wierzę w Syna Bożego”.

4. CEL KONKURSU:

a) Pogłębienie wiedzy na temat Osoby Jezusa Chrystusa
b) Zaangażowanie uczniów w życie i działalność wspólnoty Kościoła.
c) Kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy religijnej poprzez analizę dokumentów.
d) Pogłębienie umiejętności posługiwania się technologią informatyczną.

5. ADRESACI:

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Diecezji Tarnowskiej. Prace mogą przygotować samodzielnie poszczególni uczniowie, bądź zespoły uczniowskie – maksymalnie 2 osobowe.

6. PRZEDMIOT KONKURSU:

Zadaniem uczniów będzie wykonanie prezentacji multimedialnej na jeden temat, wybrany z przedstawionych poniżej propozycji:

A) Szkoła podstawowa
1. Jezus jako Nauczyciel.
2. Apostołowie Miłosierdzia.
3. Miejsca biblijne związane z Osobą Pana Jezusa.

B) Gimnazjum
1. Sanktuaria Pana Jezusa w Diecezji Tarnowskiej.
2. Osoba Pana Jezusa w ikonografii twojego kościoła parafialnego.
3. Cuda Jezusa potwierdzeniem Jego Bóstwa.

C) Szkoła ponadgimnazjalna
1. Cuda Eucharystyczne.
2. Stygmatycy – żyjący świadkowie Męki Chrystusa.
3. Męka Chrystusa w pamiątkach i relikwiach.

7. FORMA KONKURSU:

a) Prezentację należy wykonać w formacie .pps/.ppt .
b) Wielkość pliku nie powinna przekraczać 150 MB. Czas trwania prezentacji – do 10 min.
c) Zachęcamy do umieszczenia w prezentacji własnych materiałów graficznych, audiowizualnych, a zwłaszcza wywiadów.
d) Przygotowując prezentację, należy przestrzegać prawa autorskiego wykorzystywanych materiałów: filmów, książek, ilustracji, źródeł internetowych, itp.
e) Wykorzystując materiały z Internetu, należy podać źródło pliku (w przypisach lub na końcu pracy).
f) Całość należy zapisać na płycie CD/DVD.
g) Prace należy opisać: podać wybrany temat pracy, podpisać imieniem i nazwiskiem (ew. w przypadku zespołu wszystkich jego członków), podać klasę i szkołę, nazwisko nauczyciela – opiekuna, a następnie przesłać na adres organizatora: Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, ul. Legionów 30, 33-100 Tarnów.
h) Prace należy nadesłać do 15 kwietnia 2014 roku.
i) Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 15 maja 2014 roku, o godz. 10.00 w auli ODN w Tarnowie.
j) Zwycięskie prace zostaną nagrodzone.

Ostatnio zmieniany środa, 14 maj 2014 13:16