czwartek, 25 listopad 2021 18:43

Napisane przez Wydział Teologiczny
Wizyta Komisji AVEPRO na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie UPJPII w Krakowie kl. Krystian Janiczek

24 listopada na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie miała miejsce wizyta Komisji AVEPRO.

AVEPRO jest Agencją Stolicy Apostolskiej do Spraw Oceny i Promocji Jakości Kształcenia na Uniwersytetach i Wydziałach Kościelnych. Powstała ona w 2007 r. za pontyfikatu papieża Benedykta XVI. W swoich zadaniach - jak podkreśla dziekan Wydziału ks. dr hab. Marek Kluz, prof., UPJPII – podobna jest do Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Można więc oględnie mówić o „watykańskiej komisji akredytacyjnej”. AVEPRO ma za zadanie harmonizować działalność dydaktyczną, badawczą, a także administracyjną, uczelni kościelnych, z przyjętymi standardami szkolnictwa w ramach Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego, który obejmuje 48 państw.

Akredytację przeprowadziła Komisja w składzie: Ks. prof. Mario Oscar LLanos, SDB, z Uniwersytetu Papieskiego Salesiana w Rzymie jako przewodniczący, Ks. prof. Leonardo Sileo, OFM, rektor Uniwersytetu Papieskiego Urbaniana w Rzymie, Ks. prof. Leszek Adamowicz, z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz mgr Kaja Piana, doktorantka AGH w Krakowie jako przedstawiciel studentów.

W programie było spotkanie z władzami Wydziału, nauczycielami akademickimi, studentami, administracją i Wielkim Wicekanclerzem UPJPII w Krakowie ks. bp. dr. Andrzejem Jeżem. Rozmowy koncentrowały się na edukacji, misji i celu Wydziału. Spotkanie przebiegało w życzliwej i przyjaznej atmosferze. Członkowie Komisji byli pod wrażeniem nie tylko harmonijnej współpracy na Wydziale, ale także wspaniałego zaplecza dydaktyczno-formacyjnego, m.in. kaplicy, biblioteki, starodruków, auli.

komisja

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 listopad 2021 12:43