czwartek, 09 grudzień 2021 18:01

Już wkrótce niezwykłe Misterium Bożonarodzeniowe na Placu katedralnym

Napisane przez ks. Adam Nita
Już wkrótce niezwykłe Misterium Bożonarodzeniowe na Placu katedralnym fot. ks. Marian Kostrzewa

Na Placu Katedralnym chłopcy ze wspólnoty Cenacolo z Poręby Radlnej budują scenografie do Misterium Bożonarodzeniowego, które będzie wystawione w na Placu Katedralnym w dniach 25, 26 grudnia oraz 1 i 6 stycznia o godz. 16.30.

Na scenografię składa się szopa, w której urodził się Jezus, domek Maryi, ale też domek piekarza i karczma. Wszystko po to, aby opowiedzieć przy pomocy słów, muzyki i obrazu historię Bożego Narodzenia.

Poza misterium w szopie zostanie przedstawiona scena Bożego Narodzenia, poprzez figury św. Rodziny, trzech mędrców z wielbłądem, pasterzy i oczywiście Anioła ogłaszającego tę wielką nowinę.

Ostatni raz misterium będzie przedstawione 6 stycznia czyli w święto Trzech Króli. Wcześniej poprzedzi je Orszak Trzech Króli, który wyruszy z katedry po Mszy o godz. 12.00, a przejdzie ulicami starówki (Rynek, ul. Wekslarska, Brama Pilzneńska, Wałowa, Targowa, Bernardyńska) i zakończy się w Ogrodach OO. Bernardynów.

Wyrażam nadzieję, że przez to misterium i szopkę na Placu Katedralnym mieszkańcy Tarnowa, ale i goście, którzy w czasie świat będą odwiedzali nasze miasto, głębiej przeżyją tę wielką tajemnicę naszej wiary: "Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego dał, aby każdy kto w niego wierzy nie umarł, ale miał życie wieczne". W dzisiejszych niespokojnych czasach bardzo potrzebujemy takiego przypomnienia. I wybrania się - jak pasterze - do Betlejem, aby zobaczyć Nowonarodzonego.

263985062 7295634187129264 6562050021076142266 n

Ostatnio zmieniany czwartek, 16 grudzień 2021 21:49