środa, 05 styczeń 2022 09:49

Jeszcze kilka dni zostało na zgłoszenia do Kolędy, Hej!

Napisane przez Ewa Biedroń/Radio RDN

Jeszcze tylko do 13 stycznia można zgłaszać się do udziału w Dziecięcym i Młodzieżowym Festiwalu Kolędowym “Kolęda, Hej!” Szczucin 2022.

Festiwal odbędzie się w formie online, uczestnicy mają za zadanie zaprezentować jedną kolędę – mówi radiu RDN ks. Zygmunt Warzecha, proboszcz parafii w Szczucinie.

- Festiwal promuje tradycyjne kolędy i pastorałki. Jest to naczelne zadanie Festiwalu. Oczywiście jeśli ktoś chce się zaprezentować w nowoczesnym utworze, to nie jest to zabronione, aczkolwiek jury ma za zadanie promować wykonanie najstarszych, tradycyjnych, pięknych kolęd i pastorałek, których mamy bardzo dużo – dodaje.

Konkurs dla dzieci i młodzieży szkolnej ma dwuetapowy przebieg. Jury przesłucha nadesłane nagrania, oceni i przyzna nagrody dla poszczególnych kategorii wiekowych.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 13 stycznia na adres e-mail:

Festiwal ‘Kolęda, Hej!’ organizują Parafia św. Marii Magdaleny w Szczucinie i Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie.

Ogłoszenie wyników nastąpi w internecie 21 stycznia.

Karta zgłoszenia do pobrania http://www.parafiaszczucin.pl/index.php/festiwal-koleda-hej

Laureatów zaprezentują strony internetowe Radia RDN, SCKiB w Szczucinie oraz Parafii św. Marii Magdaleny w Szczucinie.

Soliści i zespoły będą oceniani przez komisję konkursową w następujących kategoriach wiekowych:

1. kategoria przedszkolna < dzieci od lat 3 do klasy ‘0’>

2. kategoria szkolna młodsza < dzieci od klasy 1 do klasy 4 >

3. kategoria szkolna starsza < od klasy 5 do klasy 8 >

4. kategoria młodzieżowa < szkoła średnia >

Każdą szkołę, przedszkole lub instytucję kultury mogą reprezentować soliści lub zespoły wokalno-instrumentalne, albo chóry wielogłosowe w danej kategorii wiekowej.

Wykonawcy mogą zaprezentować 1 utwór. Liczbę wykonanych zwrotek należy ograniczyć do trzech.

W tytule wiadomości koniecznie należy podać kategorię wiekową, a w zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, klasę lub wiek, miejscowość, nazwę szkoły lub instytucji, imię i nazwisko instruktora, dyrygenta, tytuł kolędy, pastorałki, telefon kontaktowy lub adres e-mailowy, adres do korespondencji. W przypadku zespołów i chórów ilość występujących.

Do oceny należy przesłać pliki video:

Zalecanej rozdzielczości 1280×720 pikseli, maksymalnie 1920×1080 pikseli

Współczynnik proporcji obrazu: 16:9, pozioma orientacja obrazu

Format pliku: AVI, MOV, MP4, WMV

Pliki można wysłać elektronicznie za pośrednictwem: www.wetransfer.com

Utwór powinien być w osobnym pliku, a jego czas nagrania do 5 minut.

Plik wideo musi być zintegrowany z dźwiękiem. Nie można przysyłać pliku wideo i pliku dźwiękowego osobno

Pliki z korektą czy jakąkolwiek ingerencją cyfrową w nagranie będą automatycznie dyskwalifikowane

Nagranie wideo zostanie przyjęte, jeśli będzie rozpoczynać się zapowiedzią: kategorii wiekowej, imienia i nazwiska solisty czy nazwy zespołu, z zaznaczeniem, że nagranie zostało przygotowane na Festiwal ‘Kolęda hej!”. Nie można przysyłać nagrań wideo rejestrowanych wcześniej, archiwalnych.

Ostatnio zmieniany sobota, 08 styczeń 2022 12:14