poniedziałek, 07 luty 2022 09:14

W sobotę ingres biskupa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza

Napisane przez Ordynariat Polowy / BP KEP
W sobotę ingres biskupa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza fot. ks. Marian Kostrzewa

W sobotę 12 lutego 2022 roku o godz. 11 :00 odbędzie się ingres nowego biskupa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza do katedry polowej WP. Uroczystości odbędą się z udziałem nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchio.

Decyzję Ojca Świętego o nominacji bp. Wiesława Lechowicza na biskupa polowego WP ogłosiła 15 stycznia Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Nowy biskup polowy Wojska Polskiego ma 59 lat. Biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej był przez ponad 14 lat, z czego ponad 10 lat pełni funkcję Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Od września 2014 r. jego biuro działa przy Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

W czasie swojej posługi bp Wiesław Lechowicz podejmował wiele inicjatyw na rzecz Polonii i Polaków żyjących poza granicami kraju. Regularnie odwiedzał ośrodki polonijne i współpracował z organizacjami polonijnymi. Jest też inicjatorem międzynarodowych Kongresów Młodzieży Polonijnej i Kongresów Rodzin Polonijnych. Jego dewizą biskupią są słowa: In finem diligere (Do końca umiłować).

Bp Lechowicz jest szóstym biskupem polowym Wojska Polskiego.

Ingres będzie transmitowany na żywo w programie TVP Polonia.

Ostatnio zmieniany sobota, 12 luty 2022 14:44