czwartek, 10 luty 2022 10:53

30 lat Domowego Kościoła w rejonie limanowskim

Napisane przez Ruch Światło-Życie

W bazylice w Limanowej odbyły się obchody 30-lecia powstania kręgów rodzin Domowego Kościoła w rejonie limanowskim.

- W naszym kościele parafialnym w Limanowej odbyła się uroczysta Msza św., której przewodniczył nasz moderator diecezjalny i księża moderatorzy rejonowi z rejonu limanowskiego i pasierbieckiego - zauważa Andrzej Ligas, który wraz z małżonką Władysławą, jako para rejonowa organizowali rocznicowe obchody.

Po Mszy św. odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu. - Dziękowaliśmy za 30 lat działalności Domowego Kościoła w rejonie limanowskim i pasierbieckim, za te osoby które stały u początku, które zakładały Domowy Kościół, za kapłanów także osoby świeckie, które przyczyniły się, że Domowy Kościół zaczął w tym rejonie funkcjonować i pięknie się rozrastać, czego dowodem też jest to, że doszło do podzielenia na rejon limanowski i pasierbiecki- mówi moderator rejonu limanowskiego ks. Sławomir Szyszka.

- Prosiliśmy także o to, aby Pan Bóg błogosławił w małżeństwach, w rodzinach, aby duch miłości jeszcze bardziej się rozwijał, abyśmy w drodze do zbawienia wzrastali w świętości - dodaje ks. Sławomir. - Przeżywanie rocznic w Ruchu Światło-Życie nie jest dla nas tylko wspominaniem wydarzeń minionych; tak dziękujemy Panu Bogu co pięknego dokonało się w tym czasie, ale przede wszystkim staramy patrzeć się w przyszłość, prosząc Dobrego Boga, aby dzieło oazy ciągle się rozwijało - zauważa ks. Wojciech Karpiel, moderator diecezjalny oazy, który przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię. - Przy tej okazji dziękujemy wszystkim kapłanom i osobom świeckim w rejonie Limanowa i w rejonie Pasierbiec, którzy troszczą się, aby Ruch Światło-Życie pięknie działał w parafiach - dodaje ks. Wojciech.

Ostatnio zmieniany sobota, 12 luty 2022 14:39