środa, 09 marzec 2022 16:12

Znamy finalistów diecezjalnego etapu Olimpady Teologii Katolickiej [ZDJĘCIA]

Napisane przez

Materowska Dominika (LO Jodłowa, ks. Jan Maciuszek), Augustyn Daniela (III LO w Tarnowie, ks. Marian Kostrzewa) oraz Kaim Martyna (IV LO w Limanowej, s. Joanna Nowińska) zostały finalistkami XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej.

Zapraszamy do naszej fotogalerii - KLIKNIJ TUTAJ.

Młodzież w tym roku zaproszono do Wyższego Seminarium Duchownego. Powitał ich gospodarz tego miejsca, ksiądz Rektor Jacek Soprych, który zresztą 20 lat temu sam był finalistą Olimpiady, oraz księża pracujący w Wydziale katechetycznym tarnowskiej kurii diecezjalnej - ks. dr Tomasz Lelito i ks. dr Andrzej Jasnos.

Ks. dr Tomasz Lelito przypomniał, że w etapie szkolnym Olimpiady brało udział 38 szkół średnich i 465 uczestników.

Jedna z finalistek, Daniela Augustyn z tarnowskiego liceum przyznała, że trudniejszy był etap pierwszy, który odbywał się w szkołach.

- Pisząc go, nie miałam jeszcze dużego doświadczenia. Z drugiej strony, w drugim etapie mieliśmy więcej materiału do przyswojenia, a jednak mam wrażenie, że pisało mi się go lepiej.  Temat całej olimpiady był przyjemny i mi osobiście się bardzo spodobał. Zaskoczyła mnie także bardzo miła atmosfera, jaka panowała podczas całego konkursu, życzliwość organizatorów, kleryków oraz wszystkich uczestników. Wzruszającym momentem było osobiste spotkanie z ks. biskupem Salaterskim oraz otrzymany piękny obraz świętego papieża Jana Pawła II, który jest mi szczególnie bliski - mówi finaliska.

Wydział katechetyczny postanowił uhonorować nagrodami także tych olimpijczyków, którzy zajęli miejsca od czwartego do ósmego.

Odbyło się także losowanie nagród specjalnych spośród wszystkich katechetów, którzy przyjechali ze swoimi uczniami. I tak, dzięki fundacji Dyrektora Diecezjalnego Duszpasterstwa Pielgrzymkowo - Turystycznego ITER, ks. Krzysztofa Orła, jeden z katechetów, ks. Radosław Olejarz pojedzie na przełomie września i października na pielgrzymkę do Medjugorje, a dwóch innych kapłanów otrzymało voucher na weekend w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach, który zafundował Dyrektor Domu, ks. ppor. dr Marcin Krępa.

Dominika i Daniela będą reprezentowały naszą diecezję na etapie finałowym w Płocku, który odbędzie się 31 marca – 2 kwietnia 2022 roku.

A oto pierwsza dziesiątka:

1) Materowska Dominika

2) Augustyn Daniela