niedziela, 03 kwiecień 2022 22:17

Galeria video

Napisane przez Redakcja Synaj TV
Najnowsze filmy Synaj TV o pomocy dla Ukrainy [FILMY] fot. Synaj TV

W tej trudnej sytuacji, w której znajdują się nasi sąsiedzi, dużo radości daje obserwowanie, jak organizujecie kolejne zbiórki, by bezinteresownie pomóc tym, którzy tej pomocy najbardziej teraz potrzebują. Byliśmy dziś w Czchowie skąd odjechał kolejny transport diecezjalny, zorganizowany we współpracy z Fundacją Redemptoris Missio. Niech dobro, które czynicie, budzi i pociąga za sobą kolejne wspaniałe czyny!

Dziś tak jak zapowiedzieliśmy - live wyjątkowy. Pod wieloma względami. Pierwszy tłumaczony na żywo z języka ukraińskiego - dzięki Oksana. Naszymi rozmówcami byli ojcowie i siostry bazylianie, którzy kilka dni temu odprawili Mszę św. w kijowskim metrze, które stało się schronem dla wielu ludzi. Posłuchajcie o posłudze duszpasterskiej, ludzkich dramatach i nadziei, w czasie, gdy za oknami słychać wybuchy.

Dziś podczas naszej rozmowy poruszyliśmy bardzo ważne tematy. Usłyszeliśmy, że mimo wielkiej wartości, jaką niesie ze sobą pojednanie, nie jest o nie wcale tak łatwo oraz co najważniejsze - o wielkiej wdzięczności (objawiającej się po prostu wzruszeniem - jak sami zobaczycie) wobec nas, Polaków.

To, co dzieje się w Ukrainie?? jest dla nas bardzo ważne i dlatego od ponad miesiąca przygotowujemy dla Was wiele materiałów na ten temat. Są to zarówno wypowiedzi osób, które znalazły u nas schronienie, ale także rozmowy na żywo z tymi, którzy pozostali za naszą wschodnią granicą oraz reportaże o pomocy, która jest ogromnym darem Waszych serc. Przyszedł czas krótko to wszystko podsumować.

W ubiegłym tygodniu pokazaliśmy Wam jak powinna wyglądać paczka spakowana na akcję Caritas Polska. Wczoraj byliśmy w magazynie skąd tysiące tych paczek ruszyły do Ukrainy. Tony dobra od Was dla tych, którzy zostali dotknięci tragedią wojny. Cóż powiedzieć - jesteście wielcy!

Dzisiaj połączyliśmy się ze Stanami Zjednoczonymi, a konkretniej z księdzem Grzegorzem Gołyźniakiem, który koordynuje pomoc dla Ukrainy. O tym, jak ona wygląda oraz jakie ma wymiary, dowiecie się z dzisiejszej rozmowy.

Zapraszamy do oglądnięcia wywiadu z wicekonsulem z Konsulatu Generalnego RP we Lwowie - p.Tomaszem Kowalem.

Piękna słoneczna pogoda, malowniczy zachód słońca nad jeziorem… i oni, którzy musieli zostawić zachody na ukraińskim niebie. Ale są tacy, którzy to niebo próbują im przychylić tu, na ziemi. Z pewnością należą do nich właściciele Ośrodka Wypoczynkowego JAWJA oraz mieszkańcy Rzemienia i okolic. Posłuchajcie też, co o swoich wspomnieniach z Kijowa oraz całej sytuacji w Ukrainie napisała nastoletnia Sofia. Uwaga - łapie za serducho! Kochani, my też wierzymy, że wrócicie do siebie.

Pamiętacie nasz materiał o zbiórce na rzecz Ukrainy organizowanej przez Parafię „Na Burku”? W trakcie dzisiejszego live’a dowiemy się trochę o parafii, do której kierował się transport, bo naszym gościem będzie jej proboszcz ks. Artur Zaucha.

Na początek tygodnia wieści zza Oceanu, a to za sprawą naszego Księdza Ekonoma Marcina Kokoszki, który w trakcie swojego pobytu w Stanach zbiera też środki dla naszej diecezji na aktualne potrzeby związane z pobytem uchodźców w naszych domach. Jak widzicie - Amerykanie też nas wspierają! Szczególne podziękowania dla pochodzącego z naszej diecezji ks. Michała Rosy, w którego parafii ta zbiórka się odbywa. Pozdrawiamy!

Ostatnio zmieniany środa, 06 kwiecień 2022 09:34