czwartek, 26 maj 2022 22:26

Diecezjalne Święto Rodziny - zaproszenie

Napisane przez Ks. Piotr Cebula

Drogie Małżeństwa, Drogie Rodziny, serdecznie zapraszamy Was na przeżywanie – jak co roku w trzecią niedzielę czerwca  – Diecezjalnego Święta Rodziny.

Jest to od lat szczególny dzień wdzięczności Bogu za wspólnotę małżeńską i rodzinną, która swoim życiem pragnie głosić Ewangelię rodziny. W tym dniu, każda rodzina i parafia naszej diecezji jest zaproszona, aby ten czas uczynić szczególną chwilą ukazującą piękno tej wspólnoty miłości. Świętowanie rozpoczniemy już 18 czerwca w Zabawie, gdzie będziemy przeżywać szczególny czas modlitw z małżeństwami, rodzinami i kapłanami za każdą wspólnotę małżeńską i rodzinną w naszej diecezji.

19 czerwca centralne obchody Diecezjalnego Święta Rodziny zgromadzą nas ponownie w Starym Sączu. O godz. 11.00 na Ołtarzu Papieskim rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji Biskupa Andrzeja Jeża. Będzie ona transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Podczas Mszy św. odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zachęcamy do włączenia się w ten ceremoniał na miejscu w Starym Sączu, poprzez transmisję radiową, w swojej parafii lub indywidualnie we własnym małżeństwie, korzystając z odpowiedniego obrzędu.

Po Mszy św. jak zawsze będzie można skorzystać z oferty obiadowej Domu Rekolekcyjnego Opoka. Obszerny, zielony i bezpieczny plac przy Ołtarzu Papieskim daje możliwość miłego spędzenia niedzielnego popołudnia, pielgrzymkowo i rekreacyjnie. Jak zawsze zadbaliśmy o atrakcje dla dzieci i całych rodzin, min: dmuchany zamek, zjeżdżalnie, bumber ball, wata cukrowa, popcorn, lody, napoje, balony, malowanie twarzy, konkursy, zabawy, itp. Nie zabraknie także dobrej muzyki. Warto wziąć ze sobą koc, by móc wygodnie piknikować. Piękno samego Starego Sącza i okolic daje ponadto okazję, aby także poznać bliżej to miejsce i wracać do niego podczas wakacyjnych rodzinnych podróży.

Serdecznie zapraszamy do przyjazdu rodzinnie lub w grupie zorganizowanej, szczególnie w nowych formach pielgrzymowania i rekreacji dla całych rodzin. Na uroczystość Diecezjalnego Święta Rodziny przyjedzie mi. in.: Rodzinne pielgrzymowanie szlakami św. Jakuba z parafii św. Jakuba w Brzesku, Rodzinne pielgrzymowanie beskidzką drogą św. Jakuba z parafii św. Mikołaja biskupa z Przyszowej oraz Rodzinna pielgrzymka rowerowa, która 19 czerwca wyruszy o godz. 9.00 z parafii św. Jana Pawła II w Nowym Sączu i uda się kierunku Ołtarza Papieskiego w Starym Sączu. Zachęcamy do dołączenia do tej grupy. Aby do niej dołączyć oprócz fizycznej obecności na rowerze w godzinie zbiórki, nie są wymagane żadne wcześniejsze zapisy. Prosimy o zgłaszanie innych grup zorganizowanych na adres , abyśmy przed Mszą św. mogli powitać pielgrzymów.

Diecezjalne Święto Rodziny zakończy w naszej diecezji przeżywany w całym Kościele powszechnym Rok Rodziny. Z tej okazji Biskup Tarnowski podczas Mszy św. przekaże każdemu małżeństwu i rodzinie modlitewnik przygotowany w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

Obchody Diecezjalnego Święta Rodziny zakończymy tego dnia celebracją Mszy św. o godz. 16.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Na tę Eucharystię szczególnie zapraszamy młode małżeństwa starające się o dar potomstwa oraz ich rodziców i teściów, aby wspólnie zanosili do Boga prośbę o dar nowego życia.

Serdecznie zapraszamy do głębokiego i owocnego przeżycia wraz z nami Diecezjalnego Święta Rodziny

Ks. Piotr Cebula

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin