JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 62.

czwartek, 07 sierpień 2014 14:12

Zakończenie 5. Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”.

Napisane przez

servi9 sierpnia w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n.D. po raz ostatni w tym roku zabrzmi muzyka organowa. O godzinie 19:00 odbędzie się ostatni koncert w ramach 5. Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”.

Bohaterami koncertu będą znakomici Artyści-wokaliści, których oprócz tego, iż śpiewają tenorem łączy przede wszystkim powołanie. Wszyscy oni są bowiem osobami duchownymi, zakonnikami jak i księżmi diecezjalnymi, reprezentującymi odległe od siebie miasta: o. Rafał Kobyliński - Poznań, ks. Zdzisław Madej - Wrocław oraz ks. Paweł Sobierajski - Sosnowiec. Przed laty postanowili oni połączyć swoje artystyczne siły, tworząc zespół pod nazwą „Servi Domini Cantores”. Występują nawet w składzie pięcioosobowym. Ich występy spotykają się zawsze z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy, a bisom na ogół nie ma końca.

Zaprezentują program złożony z dzieł wokalnych muzyki sakralnej trzech stuleci, nie zabraknie także utworów popularnych, stanowiących obowiązkowy kanon repertuarowy męskich głosów wokalnych. Zabrzmi także muzyka organowa w wykonaniu Agnieszki Radwan-Stefańskiej, absolwentki Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Joachima Grubicha, związanej na co dzień z macierzystą uczelnią, dyrektora artystycznego Festiwalu, nie tylko jako akompaniament do utworów wokalnych, lecz także w postaci solowych dzieł napisanych na ten instrument.

Wstęp na koncert wolny!

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Artystyczne PianoClassic przy współpracy z parafiami w Krościenku n. Dunajcem oraz w Sromowcach Wyżnych. Mecenasem Festiwalu jest ZEW Niedzica S.A., partnerami: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Pensjonat Crosna Spa w Krościenku n.D., Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D. oraz cukiernia Piotrowscy z Krościenka n.D. Patronat honorowy objął Bp Wiesław Lechowicz.

materiały prasowe organizatora

Ostatnio zmieniany czwartek, 07 sierpień 2014 14:16