czwartek, 20 listopad 2014 11:01

Święto Akcji Katolickiej i KSM

Napisane przez

katedra d1 thumbUroczystość Chrystusa Króla to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Członkowie tych ruchów katolickich będą razem świętować w niedzielę w Tarnowie. Głównym wydarzeniem będzie Msza św. w katedrze o godzinie 12.00 pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Podczas tej uroczystości diecezja pożegna biskupa Jana Piotrowskiego, który za kilkanaście dni przejmie obowiązki biskupa kieleckiego.

Podczas święta patronalnego będzie także przyrzeczenie, wręczenie legitymacji i odznak dla nowych członków KSM – mówi Anna Szczepanek z zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Około 50 nowych członków dołączy do KSM. Myślę, że ŚDM tak działają, że młodzi chcą przygotowywać się do tego wielkiego wydarzenia – dodaje.

Przed niedzielną Mszą św. w Domu Katechetycznym przy katedrze spotkają się działacze Akcji Katolickiej, gdzie odbędzie się diecezjalny finał konkursu literackiego pn. 'Napisz bł. ks. Jerzemu Popiełuszce, jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz". Wręczone zostaną nagrody i dyplomy mówi ks. Jan Bartoszek, asystent kościelny Akcji Katolickiej.

Na konkurs napłynęło ok. 90 prac z całej diecezji. Poziom był bardzo wysoki. Dziewięć najlepszych prac przesłaliśmy na finał ogólnopolski – dodaje.

Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz będą w niedzielę transmitować Mszę św. o 12.00. Po uroczystości zostaną wręczone medale Dei Regno Servire.

eb/RDN Małopolska

Plan obchodów święta patronalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży:
12.00 –Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Andrzeja Jeża. Podczas Eucharystii nowi kandydaci do KSM złożą przyrzeczenie, przez co wcieleni zostaną w szeregi pełnoprawnych Członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Eucharystia ta będzie połączona z pożegnaniem Biskupa Jana Piotrowskiego.

14.00 – część artystyczna – Aula Jana Pawła II w Tarnowie
słowo Księdza Biskupa Andrzeja Jeża
wręczenie certyfikatów ukończenia Młodzieżowej Szkoły Animatora
wręczenie dyplomów i wyróżnień za zaangażowanie w działalność KSM Diecezji Tarnowskiej
wręczenie legitymacji i odznak dla nowych Członków KSM
całą imprezę animować będą oddziały KSM DT

Spotkanie Akcji Katolickiej w niedzielę 23. 11. 2014 r.

Godz. 10.30 – Spotkanie w sali im. Jana Pawła II Domu Katechetycznego obok Katedry; diecezjalny finał konkursu literackiego pn. „Napisz bł. ks. Jerzemu Popiełuszce, jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz".

Godz. 12.00 – Msza św. w tarnowskiej Bazylice Katedralnej

Ostatnio zmieniany czwartek, 20 listopad 2014 11:09