JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 6.

piątek, 19 luty 2016 06:47

Wielkopostne rekolekcje dla niesłyszących

ks. Damian Migacz ks. Damian Migacz

Duszpasterstwo osób niesłyszących z Diecezji Tarnowskiej proponuje specjalne rekolekcje dla osób z wadą słuchu. Odbędą się one w miejscu szczególnym – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewniki, które w tym roku liturgicznym stanowi centrum świata chrześcijańskiego.

Rekolekcje są przeznaczone dla osób, które posługują się językiem migowym z terenu całej Polski. Nauki zostaną przeprowadzone przez księdza Damiana Migacza – duszpasterza niesłyszących w Tarnowie. Tematem tegorocznych rekolekcji będzie „Miłosierdzie Boże – zadanie i oczekiwanie”. Będą to nauki przedstawiające życie Św. s. Faustyny i treść objawień, które otrzymała od Jezusa, rozumienie Bożego Miłosierdzia i obowiązki wynikające z posłannictwa Jezusa Miłosiernego.

KRAKÓW – ŁAGIEWNIKI (Pensjonat „PROMIEŃ”, ul. Motarskiego 8)

Temat: „Miłosierdzie Boże – zadanie i oczekiwanie”.

19 luty (piątek)

• od godz. 17:00 przyjazd i zakwaterowanie
  • 18:00 – kolacja (Dom Pielgrzyma), spotkanie integracyjne i modlitwy wieczorne

20 luty (sobota)

• 7:00 – modlitwy poranne z kazaniem
  • 8:00 – śniadanie i spotkanie przy kawie (Dom Pielgrzyma)
  • 9:30 – konferencja
  • 10:30 – przerwa
  • 11:00 – przygotowanie do spowiedzi - konferencja
  • 12:00 – obiad (Dom Pielgrzyma), czas wolny (możliwość spowiedzi)
  • 15:00 – Koronka do Bożego miłosierdzia (Bazylika)
  • 15:30 – Msza Św. migana z kazaniem (kaplica pod Bazyliką „włoska”)
  • 16:30 – modlitwa prywatna w kościele (różaniec, droga krzyżowa, adoracja Najśw.Sakramentu)
  • 18:00 – kolacja (Dom Pielgrzyma),
  • 19:00 – projekcja filmu z tłum. j. migowy „Św. S. Faustyna”, spotkanie integracyjne i modlitwy wieczorne

21 luty (niedziela)

• 7:30 – modlitwy poranne z kazaniem
  • 8:30 – śniadanie i spotkanie przy kawie (Dom Pielgrzyma)
  • 10:00 – Msza Św. migana z kazaniem (kaplica cudownego obrazu)
  • 11:00 – spotkanie podsumowujące - pożegnanie
  • 12:00 – obiad (Dom Pielgrzyma) i zakończenie rekolekcji. Możliwość prywatnego zwiedzania Łagiewnik.

Rekolekcje organizuje i prowadzi

Ks. mgr Damian Migacz