niedziela, 22 maj 2016 00:00

Kamień z grobu świętego Piotra Apostoła na osiedlu Barskim

Napisane przez Jakub Węgrzyn/Radio RDN
Kamień z grobu świętego Piotra Apostoła na osiedlu Barskim Foto Jakub Węgrzyn/RDN

To była pierwsza Msza Święta w powstającej świątyni na osiedlu Barskim w Nowym Sączu. Budynek kościoła zyskał teraz najcenniejszy element – kamień węgielny.

Kamień Węgielny świadczy o jedności z całym Kościołem Katolickim – tłumaczył ksiądz Zbigniew Biernat, proboszcz parafii świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu – Kamień ten pochodzi z grobu świętego Piotra Apostoła. Otrzymaliśmy go w Watykanie w czasie Mszy Świętej przy grobie św. Jana Pawła II od delegata papieża Franciszka.

W czasie uroczystości wmurowania kamienia węgielnego kościół św. Jana Pawła II aż po brzegi wypełnili mieszkańcy osiedla Barskie. Wśród wiernych nie zabrakło też budowniczych świątyni i przedstawicieli sądeckiego samorządu z Ryszardem Nowakiem, prezydentem Nowego Sącza i Bożeną Jawor, przewodniczącą Rady Miasta.

Mszy Świętej przewodniczył bp Andrzej Jeż. Ordynariuszowi Diecezji Tarnowskiej spodobał się atmosfera jaka panuje w parafii na kilkutysięcznym blokowisku. – Jest bardzo dużo dzieci i cieszę się z obecności tego najmłodszego pokolenia. Mamy też wiernych w różnym wieku, którzy bardzo mocno weszli w tę wspólnotę i tworzą tutaj taką atmosferę domu - dodał.

Do parafii należy około 6 tysięcy osób. Wśród nich jest wiele osób starszych, które cieszą się, że mają kościół blisko domu. Jest też mnóstwo dzieci i młodzieży, która tak jak seniorzy angażuje się w różne grupy.  Są to między innymi: schola dziecięca Radosne Duszki, ministranci, lektorzy, Róże Różańcowe czy Grupa Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.

Budynek kościoła pod wezwaniem św. Jana Pawła II w Nowym Sączu ma być gotowy w ciągu dwóch, trzech lat.

Zobacz zdjęcia na rdn.pl

Ostatnio zmieniany niedziela, 22 maj 2016 20:33