poniedziałek, 05 wrzesień 2016 16:36

Diecezja podziękuje za kanonizację Rodaka - transmisja w RDN

Napisane przez Komunikat Biskupa Tarnowskiego

8 września, diecezja tarnowska podziękuje za kanonizację o. Stanisława Papczyńskiego. Uroczystości odbędą się w Podegrodziu. Św. Stanisław Papczyński w sposób szczególny patronuje małżeństwom pragnącym potomstwa a także dzieciom nienarodzonym.

„Kanonizacja o. Papczyńskiego w Roku Miłosierdzia przypomina o obowiązku czynienia miłosierdzia względem żywych i modlitwy za zmarłych” - napisał w specjalnym komunikacie, biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Ordynariusz diecezji tarnowskiej zaprasza do udziału w diecezjalnym dziękczynieniu za dar kanonizacji Rodaka.

Nabożeństwo dziękczynne rozpocznie się w kościele w Podegrodziu o godz. 17.00, a następnie o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta.

Transmisja Mszy będzie w Radiu RDN.

„W osobie nowego Świętego wywodzącego się z diecezji tarnowskiej otrzymaliśmy kolejnego orędownika przed Bogiem. Niech poznawanie jego życia i modlitwa przez jego wstawiennictwo umacnia nas na drodze osobistego uświęcenia, a także niech przyczynia się do szerzenia kultu św. Stanisława Papczyńskiego” - dodał Pasterz diecezji.

W dniu 5 czerwca br. Ojciec Święty Franciszek zaliczył w poczet świętych pochodzącego z Podegrodzia ojca Stanisława Papczyńskiego. Ten żyjący w XVII wieku święty, założyciel Zgromadzenia Księży Marianów, był wielkim czcicielem Najświętszej Maryi Panny, gorącym patriotą, mądrym kierownikiem duchowym, kaznodzieją, pedagogiem i szczególnym orędownikiem dusz w czyśćcu cierpiących.

d dziekczynienie

Przeczytaj także