sobota, 07 marzec 2020 21:59

Życzenia z okazji Dnia Kobiet. Duszpasterstwo kobiet "OBDAROWANA"

Napisane przez Ks. Piotr Cebula, Diecezjalny Duszpasterz Kobiet

DROGIE PANIE, z okazji DNIA KOBIET przyjmijcie płynące z serca szczere życzenia, wyrażone w słowach św. Jana Pawła II zapisanych w „Liście do kobiet”:

Dziękujemy ci, KOBIETO-MATKO, która w swym łonie nosisz istotę ludzką w radości i trudzie jedynego doświadczenia, które sprawia, że stajesz się Bożym uśmiechem dla przychodzącego na świat dziecka, przewodniczką dla jego pierwszych kroków, oparciem w okresie dorastania i punktem odniesienia na dalszej drodze życia.
Dziękujemy ci, KOBIETO-MAŁŻONKO, która nierozerwalnie łączysz swój los z losem męża, aby poprzez wzajemne obdarowywanie się służyć komunii i życiu.
Dziękujemy ci, KOBIETO-CÓRKO i KOBIETO-SIOSTRO, która wnosisz w dom rodzinny, a następnie w całe życie społeczne bogactwo twej wrażliwości, intuicji, ofiarności i stałości.
Dziękujemy ci, KOBIETO PRACUJĄCA ZAWODOWO, zaangażowana we wszystkich dziedzinach życia społecznego, gospodarczego, kulturalnego, artystycznego, politycznego, za niezastąpiony wkład, jaki wnosisz w kształtowanie kultury zdolnej połączyć rozum i uczucie, w życie zawsze otwarte na zmysł „tajemnicy”, w budowanie bardziej ludzkich struktur ekonomicznych i politycznych.
Dziękujemy ci, KOBIETO KONSEKROWANA, która na wzór największej z kobiet, Matki Chrystusa — Słowa Wcielonego, otwierasz się ulegle i wiernie na miłość Bożą, pomagając Kościołowi i całej ludzkości dawać Bogu „oblubieńczą” odpowiedź, wyrażającą się w przedziwnej komunii, w jakiej Bóg pragnie pozostawać ze swoim stworzeniem.
Dziękujemy ci, KOBIETO, za to, że jesteś KOBIETĄ! Zdolnością postrzegania cechującą twą kobiecość wzbogacasz właściwe zrozumienie świata i dajesz wkład w pełną prawdę o związkach między ludźmi.

Z darem modlitwy
Ks. Piotr Cebula, Diecezjalny Duszpasterz Kobiet

Polecamy spotkania z cyklu "Obdarowana". prowadzone w ramach duszpasterstwa kobiet. Realizacja filmu: Synaj TV

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 09 marzec 2020 09:46