piątek, 22 maj 2020 20:23

Od 1 czerwca br. poradnie prawno-kanoniczne wznawiają działalność

Napisane przez Kancelaria Sądu
Od 1 czerwca br. poradnie prawno-kanoniczne wznawiają działalność fot. archiwum Sądu

Mając na uwadze dobro duchowe wiernych, którzy pragną rozeznać możliwość prowadzenia procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa, oficjał Sądu Diecezjalnego w Tarnowie podjął decyzję o wznowieniu przyjęć w poradniach prowadzonych przez pracowników trybunału.

Od pewnego czasu działa już poradnia przy Sądzie Diecezjalnym (p. mec. Jakub Fenrych), natomiast od 1 czerwca 2020 r., po okresie zawieszenia, do zwyczajnego działania powracają dwa punkty konsultacyjne: w Nowym Sączu i Mielcu.

W poradni nowosądeckiej (działającej przy  parafii św. Małgorzaty) w każdy poniedziałek porad udziela sędzia audytor – ks. prof. PWSZ dr hab. Bogdan Węgrzyn. Natomiast w Mielcu (przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy) pomocy prawnej udziela, w każdy I wtorek miesiąca, jeden z pracowników Trybunału.

Ze względu na sytuację epidemiczną przed przybyciem do poradni koniecznie należy wcześniej skontaktować się z kancelarią Sądu (tel. 14-632-05-83, 89) celem ustalenia daty i godziny przyjęcia. Nadto ze względu na potrzebę zachowania zasad sanitarnych osoby przychodzące zobowiązane są używać maseczki oraz stawiają się bez osób towarzyszących.

Więcej informacji na stronie internetowej Sądu Diecezjalnego w Tarnowie, w zakładce „Pomoc prawna” (https://sad.diecezja.tarnow.pl/index.php/pomoc-prawna).

Kancelaria Sądu

Ostatnio zmieniany sobota, 23 maj 2020 21:15