wtorek, 18 sierpień 2020 22:01

Drugi dzień na PPT: Dwa razy „tak”! [ZDJĘCIA]

Napisane przez Katarzyna Antosz / RDN Małopolska
Drugi dzień na PPT: Dwa razy „tak”! [ZDJĘCIA] fot. Katarzyna Antosz / RDN Małopolska

Tradycją jest, że podczas drugiego dnia Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej zgłoszonym wcześniej parom udzielany jest sakrament małżeństwa. Tak było także w tym roku.

Sakramentalne „tak” powiedziały sobie w podtarnowskiej Zabawie dwie pary: Marek i Danuta oraz Michał i Joanna.

– Boża miłość wypełniła się w życiu bł. Karoliny. Teraz wy, narzeczeni macie w tym udział  – mówił proboszcz zabawskiej parafii ks. Zbigniew Szostak. – To tutaj bł. Karolina przekonuje nas, że to jest rzeczywistość, która wypełniła się w jej  życiu, i do której wszyscy jesteśmy zaproszeni. Jesteście na tyle odważni i zdeterminowani, aby zmierzyć się z wyzwaniem, które stawia dziś nam Pan Bóg. Idźcie i przekonajcie się, że miłość jest silniejsza niż lęk, niepokój. Wzywa nas do odpowiedzialności i roztropności, ale ona pokonuje wszystko.

– Normalne i zdrowe małżeństwa są przyszłością naszego kraju – mówił podczas pielgrzymkowej Mszy świętej bp Leszek Leszkiewicz. – Normalne małżeństwo to takie, gdzie mąż i żona żyją dla siebieTakim staraniem męża jest żeby żona była szczęśliwa i staraniem żony jest żeby mąż był szczęśliwy. A potem jako rodzice wiedzą, że nie żyją dla siebie, żyją dla dzieci. To jest taka rzeczywistość i w takiej rzeczywistości człowiek jest szczęśliwy, której bardzo pragnie. W świecie, w którym przyszło nam żyć tego bardzo brakuje. Myślę, że to jest ogromne zadanie i na prawdę możemy uratować świat.

Aby przeczytać załość i oglądnąć galerię zdjęć, kliknij TUTAJ.

Ostatnio zmieniany środa, 19 sierpień 2020 21:51