piątek, 21 sierpień 2020 12:07

Dzięki nakrętkom będą studnie w Afryce

Napisane przez Ewa Biedroń
Dzięki nakrętkom będą studnie w Afryce www.rdn.pl

Półtorej tony plastikowych nakrętek odebrali z Radia RDN wolontariusze Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego. To już kolejna partia przekazana przez słuchaczy, parafie i firmy a zebrana w kontenerze przy Bema 14. Dzięki nakrętkom powstaną studnie w Afryce.

Sławomir Piliński z Wolontariatu cieszy się, że akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców regionu.

– Jest bardzo dużo zakrętek. Przeszło to nasze oczekiwania. Jesteśmy szczęśliwi, podziwiamy słuchaczy radia RDN, że jesteście z nami i pomagacie nam pomagać, a przede wszystkim pomagacie ludziom w Afryce – dodaje.

– Tarnowski Wolontariat Misyjny prosi o kolejne nakrętki, bo potrzeby są bardzo duże – podkreśla Bogdan Galas, który pomaga w zbiórce.

– Jeśli zbierzemy 12 ton zakrętek to mamy jedną studnię w Afryce. Średnio chodzi się tam po wodę do 10 km – dodaje.

Zbiórka nakrętek wciąż trwa. Można je oddawać m.in. w sklepie RDN „Klasztorna Spiżarnia” przy ul. Urszulańskiej 9 w Tarnowie, a także w Radiu RDN przy Bema 14. Zbiórka trwa także w niektórych parafiach.

Do tej pory mimo krótkiego czasu trwania akcji Tarnowski Wolontariat Misyjny zebrał już ponad 5 ton nakrętek.

Nakrętki zbierane są także m.in. w parafii św. Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie, parafii św. Marcina Biskupa w Zawadzie koło Tarnowa, parafii NMP Wniebowziętej w Kąclowej, parafii św. Stanisława Kostki w Tarnowie, parafii MB Częstochowskiej w Starych Żukowicach, parafii NMP Królowej Polski w Słotowej, parafii św. Rity w Nowym Sączu, parafii św. Jana Ewangelisty w Zalasowej, parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Iwkowej a także w Domu Pomocy w Oleśnicy, parafii Jezusa Miłosiernego i św. Andrzeja Apostoła w Ciężkowicach, parafii MB Nieustającej Pomocy w Łysej Górze, parafii Narodzenia NMP w Tarnowie, w Urzędzie Gminy w Ołpinach, parafii św. Andrzeja Apostoła w Łukowicy, parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece, parafii Matki Boskiej Bolesnej w Boruszowicach oraz w Przedszkolu nr. 8 w Dębicy i w Środowiskowym Domu Samopomocy w Dębicy.

Ostatnio zmieniany sobota, 22 sierpień 2020 17:42