poniedziałek, 13 grudzień 2021 09:01

XI Forum Formacyjne

Napisane przez Wydział ds. Nowej Ewangelizacji

Serdecznie zapraszamy na XI Forum Formacyjne „Pokój Wam”, organizowane przez Wydział ds. Nowej Ewangelizacji.

W trakcie trwania V Synodu Diecezji Tarnowskiej oraz czasu pandemii, kiedy to doświadczamy nowych i trudnych zjawisk w naszej wierze, potrzeba odkrycia na nowo relacji i misji w Kościele. Każdy czas jest zaproszeniem do słuchania „co mówi Duch do Kościoła”, a szczególnie, kiedy przeżywamy to, co trudne, co osłabia, łamie dotychczasowy schemat. Dlatego zapraszamy Was wszystkich do przeżycia swoistych rekolekcji - czasu słuchania Słowa Bożego, które rozpala serca, by w Kościele stawać się uczniem – misjonarzem.

Forum odbędzie się w dniach 29-30 stycznia 2022 roku na Arenie Jaskółka w Tarnowie – Mościcach

Gośćmi Forum będą: bp. Artur Ważny, ks. Krzysztof Porosło, prof. Aleksander Bańka, ks. Piotr Spyra.

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: www.fftarnow.pl

W organizację Forum włączone są ruchy i stowarzyszenia z terenu całej diecezji: Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Józefa, Kręgi Domowego Kościoła, Mężczyźni św. Józefa, Alpha.

Spotkajmy się i słuchajmy „Słowa, które staje się ciałem”.

Plan Forum:

Tematy konferencji

ks. Piotr Spyra

Temat 1: Kryzys szansą na nowe

Kryzys jest naturalnym etapem - ważne jest, by nie dać mu się przytłoczyć, a uczynić z niego przestrzeń spotkania z Bogiem. Jak nie wpaść w jałowy pesymizm, ale przekuć go w szansę?

Temat 2: Skąd mam wiedzieć, co mam robić?

O rozeznawaniu duchowym - nie tylko swojej misji, ale także decyzji, które towarzyszą nam na co dzień, o słuchaniu Boga i odkrywaniu swojego miejsca w Kościele.

prof. Aleksander Bańka

Temat 3: Buduj od dołu

Jaka jest rola świeckich w Kościele? Przyjście, bycie obsłużonym i wyjście? Czy może…?

Temat 4: Pryscylla, Akwila i św. Paweł

Współpraca świeckich z duchownymi - czy jest ona realna? Jeśli tak, to jak powinna wyglądać i czym skutkować?

ks. Krzysztof Porosło

Temat 5: Jak odkrywać Boga dzisiaj?

O obecności Boga w stworzeniu i przez łaskę. Bóg Stwórca i Zbawiciel działa w świecie i życiu chrześcijanina.

Temat 6: Chrześcijanin w świecie

Podczas Eucharystii doświadczamy tego samego, czego doświadczyli Apostołowie - zbawienia, poprzez które jesteśmy umocnieni i posłani.

xiff plakat v3

Ostatnio zmieniany czwartek, 16 grudzień 2021 13:34