czwartek, 23 grudzień 2021 15:27

11 tysięcy Paczuszek dla maluszka

Napisane przez Ruch Światło-Życie
11 tysięcy Paczuszek dla maluszka Ruch Światło-Życie

Zakończyła się w diecezji akcja „Paczuszka dla maluszka”, której inicjatorem jest Fundacja Małych Stópek, a u nas organizacji podjął się w dużej mierze Ruch Światło-Życie.

- Odpowiedź na naszą akcję przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Włączyło się w nią ponad 80 parafii, prawie 40 szkół i inne instytucje. Diecezjanie przynieśli ponad 11 tysięcy paczuszek – cieszy się główna koordynatorka akcji Magdalena Szerszeń z mężem Wojciechem z Domowego Kościoła z Dębicy. – Darów było tak wiele, że nie zmieściły się w Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Musieliśmy znaleźć dodatkowe miejsce, które udało się zorganizować w Diecezjalnym Domu Księży im. Św. Józefa, dzięki życzliwości jego dyrektora ks. Tomasza Janika – dodaje Pani Magdalena. Otrzymane dary będą służyły podopiecznym naszego Domu przez wiele miesięcy – opowiada s. Monika Ostaszewska, dyrektor Domu Samotnej Matki. - Postanowiłam także, że darami podzielimy się z Domem Pomocy Społecznej z Brzeska i podobnym z Tarnowa, które prowadzą Siostry Zakonne opiekując się dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną oraz Fundacją Bezcenni z Krakowa, także pomagającą samotnym mamom – dodaje siostra.

Z radością odkryliśmy, że w te grudniowe dni przez naszą diecezje przeszedł wielki marsz pro-life, marsz dla życia – zauważa ks. Wojciech Karpiel, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. – Wychodząc z tak wielu parafii, szkół i innych miejsc z tysiącami paczek pełnych konkretnych darów pod przewodnictwem kapłanów, nauczycieli, młodzieży, oazowiczów, członków Domowego Kościoła i mnóstwem ludzi o dobrym sercu dotarł do osób, które często zostały same. Nasi diecezjanie pokazali, że nie tylko słowem, ale konkretną pomocą popiera się wartość życia oraz inne ludzkie i Boże wartości – dodaje ks. Wojciech.

Organizatorzy są bardzo wdzięczni wszystkim którzy przygotowali i włączyli się w akcję pomocy samotnym kobietom i innym potrzebującym. Wysłali ponad 150 listów z podziękowaniami i okolicznym plakatem „Dziękujemy za paczuszki”, który zawiśnie w miejscach zbiórek. 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, kiedy obchodzony jest Dzień Świętości Życia o godz. 18.00 Ks. Biskup Artur Ważny w Kaplicy Domu Samotnej Matki w Tarnowie odprawi Msze św. za wszystkich którzy zaangażowali się w grudniowe działania.

Można oglądnąć jakie owoce przyniosła Akcja Paczuszka dla Maluszka m. in. w rejonie Pasierbiec:

i w Bochni:

Ostatnio zmieniany czwartek, 30 grudzień 2021 09:07