wtorek, 21 maj 2024 08:44

Zbliżają się Światowe Dni Dzieci. Najmłodsi zaproszeni są w sobotę do bł. Karoliny

Napisane przez Ewa Biedroń - RDN Małopolska

Dzieci będą się razem modlić i bawić. W Zabawie w sanktuarium bł. Karoliny odbędą się obchody I Światowych Dni Dzieci. To inicjatywa papieża Franciszka.

Jak mówi jeden z organizatorów ks. dr Andrzej Jasnos dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, wydarzenie pod hasłem 'Oto czynię wszystko nowe” będzie się odbywało równolegle w Rzymie i diecezjach na świecie. – To wydarzenie ma na celu podkreślenie ważności i roli dziecka w społeczeństwie, ale także i docenienie tej radości, którą niosą ze sobą dzieci. Dziecko to wielki dar od Pana Boga. Ta inicjatywa ma także na celu pokazanie, że dzieci tak naprawdę są takie same w każdym zakątku świata.

Dzieci z diecezji tarnowskiej wraz z rodzicami są zaproszone w najbliższą sobotę, 25 maja do bł. Karoliny.

Obchody I Światowego Dnia Dziecka rozpoczną się w sobotę o 10.00 przy domu bł. Karoliny w Wał- Rudzie. Będzie można zwiedzić także wystawę multimedialną. O 11.00 będzie spotkanie integracyjne w namiocie przy sanktuarium w Zabawie. Dzieci będą odbijać swoje dłonie na płótnie. O 12.00 rozpocznie się Msza Święta w łączności z papieżem Franciszkiem. Po liturgii będą gry i zabawy edukacyjne na placu sanktuaryjnym, o 14.00 koncert zespołu Promyczki Dobra z Nowego Sącza. Na zakończenie spotkania nastąpi zawierzenie dzieci i rodzin Matce Najświętszej.

Dodatkowo w programie: prezentacja programu edukacyjnego 'Na skrzydłach Karoliny’ przygotowanego w ramach projektu Wydziału Katechetycznego i MCDN Ośrodek w Tarnowie, wprowadzenie w program przygotowania do I Komunii Świętej 'Jam jest chleb żywy’, katecheza dla rodziców, spotkanie z Anną Krajewską autorką książki 'Na skrzydłach Karoliny’, prezentacja II Diecezjalnego Konkursu dla Przedszkolaków, inauguracja 'Zdobywcy Szlaku Bł. Karoliny’, miasteczko drogowe, dmuchane zamki i wiele innych atrakcji.

Organizatorami wydarzenia są: Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Zabawie, Szkoła Podstawowa im. bł. Karoliny w Wał-Rudzie, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Papież będzie gospodarzem I Światowych Dni Dzieci. Obchody centralne odbędą się 25 i 26 maja na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. Na niedzielę papież zaprasza uczestników Światowych Dni Dzieci do Watykanu. Na placu św. Piotra odprawi dla nich Eucharystię, po której pozdrowi wszystkie dzieci.

Jednocześnie papież pragnie, by równolegle ta inicjatywa odbywała się w diecezjach na całym świecie i na stałe wpisała się do kalendarza dorocznych wydarzeń w Kościele.

Ostatnio zmieniany wtorek, 21 maj 2024 09:53