środa, 12 czerwiec 2024 09:35

Wielki remont Ołtarza Papieskiego w Starym Sączu. To przygotowania do wielkich uroczystości

Napisane przez Maria Mółka - RDN Małopolska
fot. RDN Małopolsa fot. RDN Małopolsa

Starosądeckie błonie pięknieją w oczach. Powodem jest m.in. zbliżający się jubileusz. W niedzielę (16.06) przypada 25. rocznica pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, a przy tym także wizyty w Starym Sączu, w trakcie której kanonizowana została św. Kinga. Z tego powodu szykuje się dwudniowe świętowanie.

W ostatnich tygodniach na starosądeckich błoniach trwały nie tylko wielkie porządki, ale też odnowiony został Ołtarz Papieski i jego otoczenie.

– Przygotowania pełną parą. Ołtarz papieski został odnowiony, odmalowany, wymienione zostały schody i poręcze. Ołtarz wygląda w całej swojej okazałości bardzo atrakcyjnie. Drewno wymaga szczególnej troski, żeby eksponowało swoje piękno. Ponadto otoczenie ołtarza trzeba było zmienić. Krzewy miały swoje lata stały się też pewnym zagrożeniem pożarowym. Zostały więc wymienione na mniejsze – mówi dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania Opoka, ks. Paweł Broński.

Na ścieżce wokół ołtarza znajdują się teraz białe kamienie z Dunajca, które też symbolicznie nawiązują do wędrówek górskich papieża po Sądecczyźnie czy Podhalu.

Już w ten weekend szykuje się w Starym Sączu dwudniowe świętowanie. W sobotę (15.06) wieczorem odbędzie się wyjątkowe oratorium poświęcone patronce starosądeckiego grodu, a w niedzielę (16.06) Msza Święta pod przewodnictwem kardynała Stanisława Dziwisza, piknik rodzinny i wieczorny koncert zespołu Golec uOrkiestra. Słuchajcie radia RDN żeby dowiedzieć się więcej.

Ostatnio zmieniany czwartek, 13 czerwiec 2024 10:35