wtorek, 18 czerwiec 2024 12:02

Rowerem na Jasną Górę

Napisane przez Ewa Biedroń - RDN Małopolska

Po raz drugi pojadą rowerami, aby po czterech dniach dotrzeć na Jasną Górę. Trwają przygotowania do drugiej diecezjalnej Rowerowej Pielgrzymki Tarnowskiej, która odbędzie się od 18 do 21 lipca. Zapisać można się do 7 lipca.

Pierwszego dnia pielgrzymi wyjadą w 12 grupach z różnych miejsc diecezji, aby wieczorem spotkać się w Zabawie i stamtąd pielgrzymować dalej wspólnie. Trasa tej pielgrzymki rozłożona jest na cztery dni, aby dać więcej czasu na modlitwę i budowanie wspólnoty oraz umożliwić udział w niej także osobom mniej zaawansowanym wyczynowo.

O fenomenie pielgrzymowania mówił w audycji Rozgryźć Kościół koordynator diecezjalnej pielgrzymki rowerowej ks. Paweł Szczygieł. – Różne grupy zawodowe, młodsi, starsi pielgrzymują nie patrząc na to, że to będzie wyzwanie, trud. Chcą podjąć wymiar pielgrzymki i ten fenomen polega też na tym, że ludzie, którzy mają pasję czy to jazdy na rowerze, czy wędrowania mogą to połączyć z intencją. I wtedy taki wymiar nabiera właśnie formę pielgrzymki. Ludzie wzbudzają sobie intencje i mogą wypraszać potrzebne łaski na trasie.

W ubiegłym roku, na pierwszej pielgrzymce było prawie 600 osób. Teraz organizatorzy przewidują, że w wydarzeniu może uczestniczyć nawet 1600 rowerzystów.

Na takiej pielgrzymce byli Weronika Słowik i Janusz Zator. – Było to dla mnie nowe doświadczenie, bo wcześniej nie przejechałam tak długiej trasy, więc wszystko co się działo na trasie, łącznie z noclegami w różnych miejscach, spotykanymi ludźmi, którzy nas witali i częstowali, to było nowe doświadczenie. – Organizację oceniam na 6. Codziennie była Msza św. Każdy mógł się duchowo umocnić. Są postoje, zachęcam, bo starsi i młodzi dadzą radę.

Ostatnio zmieniany sobota, 22 czerwiec 2024 12:38