wtorek, 31 maj 2022 15:46

Paczki od Caritas dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka

Napisane przez Ewa Biedroń/Radio RDN

Caritas przygotowała ponad 400 paczek dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Trafią one do dzieci m.in. ze świetlic Caritas i placówki w Jadownikach Mokrych, gdzie są chore dzieci a także do najmłodszych z Ukrainy, którzy są na terenie diecezji tarnowskiej.

Pudełko szczęścia to inicjatywa Caritas Polska, do której włącza się Caritas Diecezji Tarnowskiej.

- W pudełku są słodycze, pluszaki, książki w języku ukraińskim. W tym dniu będą organizowane wydarzenia dla dzieci. Tak będzie w Błoniu, gdzie są uchodźcy. Ponadto w Tymowej będzie powołanie Przedszkolnego Koła Caritas i dzieci też dostaną prezenty - powiedział ks. Krzysztof Majerczak, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Z Caritas także płyną życzenia dla dzieci. - Życzymy dzieciom wiele radości, aby mogły żyć w pokoju, żeby zakończyła się wojna i dzieci z Ukrainy były szczęśliwe. Naszym dzieciom z Polski życzymy udanych wakacji, by wypoczęły i miały wiele sił do spełniania dziecięcych marzeń.

Dzieci z Ukrainy są m.in. w Błoniu w domu formacyjnym seminarium, a także w domach rekolekcyjnych w Starym Sączu, Gródku nad Dunajcem, w Czchowie, w ośrodku w Jadownikach Mokrych.

1 czerwca obok domu formacyjnego w Błoniu od 16.00 odbędzie się piknik dla najmłodszych. Mieszka tam teraz 35 dzieci z Ukrainy.

Proboszcz ks. Piotr Barczyk zaprasza także Ukraińców z dziećmi z Tarnowa i okolic. W programie koncert zespołu z parafii Black Band, darmowy grill dla dzieci, dmuchańce i zabawy z wodzirejem.

Ostatnio zmieniany sobota, 04 czerwiec 2022 17:05