niedziela, 21 maj 2023 21:09

VI Pielgrzymka Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym na Jasną Górę

Napisane przez Ks. Andrzej Romanowski

Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza osoby indywidualne oraz grupy parafialne na VI Pielgrzymkę APDC na Jasną Górę i czuwanie nocne w intencji zmarłych cierpiących w czyśćcu.

Odbędzie się ona w dniach 10/11 czerwca.

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej www.apdc.wspomozycielki.pl

Równocześnie informujemy, że diecezjalny dzień skupienia grup APDC Diecezji Tarnowskiej odbędzie się w sobotę, 30 września w Łękawicy.

Ks. Andrzej Romanowski - Opiekun Diecezjalny Wspólnot APDC

Spotkanie otwarte dla wszystkich modlących się za dusze czyśćcowe.

Zgłoszenia grup i uczestników indywidualnych: Centrum APDC – mail: ; tel.: +48 600 831 552

Noclegi w Częstochowie przed lub po czuwaniu, wszyscy rezerwują  sobie we własnym zakresie. Wyżywienie we własnym zakresie.

Rejestracja uczestników w dniu pielgrzymki 10 czerwca 2023 r. w godzinach 11.00-14.30, w dwóch (oznakowanych logo APDC) punktach ustawionych przy Domu Pielgrzyma.

PROGRAM PIELGRZYMKI I CZUWANIA:

I CZĘŚĆ – BAZYLIKA

15.00 – przywitanie pielgrzymów, Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja w intencji zmarłych (pieśni chwały)

16.00 – konferencja I – o. Grzegorz Filipiuk OFMCap

16.45 – Msza św. – przewodniczy Ks. Bp Stanisław Salaterski, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej

– przed błogosławieństwem zawierzenie APDC Matce Bożej

18.00 – przerwa na posiłek (we własnym zakresie)

II CZĘŚĆ  – KAPLICA CUDOWNEGO OBRAZU

20.00 – Akatyst (dla chętnych)

21.00 – Apel Jasnogórski, – słowo na Apelu Ks. Bp Stanisław Salaterski

21.30 – Nabożeństwo „De profundis” (Na początku odmawiamy: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu)

22.00 – świadectwo

22.3– pieśni adoracji i uwielbienia

23.00 – konferencja II – o. Grzegorz

23.40 – Nabożeństwo przejścia (do odmawiania na różańcu) – tekst w pliku PDF

00.15 – Msza św. z niedzieli – przewodniczenie i homilia – ks. dr Andrzej Romanowski opiekun APDC diec. tarnowskiej

01.30 – Wystawienie Najświętszego Sakr. – adoracja prowadzona

02.15 – Koronka do Serca Maryi – śpiewana (Na poczatku odmawiamy: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga)

03.00 – błogosławieństwo i schowanie Najświętszego Sakr., zasłonięcie Cudownego Obrazu, zakończenie czuwania.

Ostatnio zmieniany sobota, 27 maj 2023 13:48