czwartek, 01 czerwiec 2023 19:35

Galeria zdjęć  Galeria video

Napisane przez Ewa Biedroń RDN Małopolska / multimedia: ks. Marian Kostrzewa
Tuchów. Kapłani modlą się o nowe powołania. "To trudne wobec oferty dzisiejszego świata" [FILMY, ZDJĘCIA] fot. ks. Marian Kostrzewa

Modlitwa o powołania towarzyszy pielgrzymce kapłanów diecezji tarnowskiej do Tuchowa. W święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana duchowni po raz siódmy modlą się w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.

Aby zobaczyć galerię zdjęć z tego wydarzenia, KLIKNIJ TUTAJ.

Zawsze stawiamy sobie ten zasadniczy cel – chodzi o uświęcenie kapłanów, równocześnie zwracamy uwagę na modlitwę o dar powołania, by następowała ciągłość w tej pielgrzymce pokoleniowej kapłanów diecezji tarnowskiej, aby pojawiały się nowe powołania, które są bardzo ważne dla rozwoju życia duchowego i zbawienia naszej wspólnoty diecezjalnej – mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Podczas pielgrzymki duchowni dziękują za dar kapłaństwa – mówi proboszcz parafii katedralnej ks. Adam Nita.

Pielgrzymka kapłanów diecezji tarnowskiej do Tuchowa wypada w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, to święto również narzuca intencję, żeby być na wzór Chrystusa, który mnie powołał do kapłaństwa, który pozwala mi od 32 lat pełnić tę posługę, sprawować sakramenty. No i chodzi też o to, żeby sobą nie przesłaniać Jezusa, ale aby ta dobra nowina o zbawieniu, to Boże Miłosierdzie mogło jak najowocniej być obecne w życiu tych, wśród których posługuję.

Kapłani modlą się w intencji młodych ludzi, którzy w także w tych dniach podejmują decyzję o tym czy wstąpić do Wyższego Seminarium Duchownego.

Wejście na drogę realizacji powołania kapłańskiego z pewnością jest trudne wobec oferty dzisiejszego świata, ale odkrywając w sobie powołanie do służby Bożej pozwala być szczęśliwym – powiedział dyrektor Wydawnictwa Diecezjalnego Biblos ks. Bartosz Chęciek.

Bp Andrzej Jeż podkreśla, że pielgrzymka nawiązuje także do obchodzonego jubileuszu 50-lecia działalności misyjnej Kościoła tarnowskiego.

Ta działalność jest bardzo mocno zauważalna, dotyka nie tylko terenów misyjnych. Trzeba powiedzieć o naszej działalności na Wschodzie – na Ukrainie, na Białorusi, gdzie też podejmowaliśmy posługę już od kilkudziesięciu lat. Wspomagamy Kościół na całym świecie, nasi kapłani pracują w różnych krajach Europy Zachodniej, w Stanach Zjednoczonych. Niedawno Ojciec święty wspomniał o naszej diecezji w związku z naszym szpitalem w Bagandou, podkreślając, że lekarze podejmują tam różnego rodzaju operacje dzięki temu, że ten szpital jest finansowany i prowadzony przez naszą diecezję.

Niektórzy kapłani przyszli do Tuchowa na piechotę, wyruszając rano z Zawady k. Tarnowa, miejsca urodzenia bł. ojca Zbigniewa Strzałkowskiego.

Pielgrzymka kapłanów to wspólna modlitwa w Tuchowie, okazja do spowiedzi, adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja i msza św.

Składka zebrana wśród duchownych będzie przeznaczona na dofinansowanie inicjatyw powołaniowych w diecezji.

Zapraszamy do obejrzenia filmów z zapisem konferencji ks. Jarosława Tomaszewskiego oraz homilii Biskupa Tarnowskiego.

Ostatnio zmieniany środa, 07 czerwiec 2023 16:06