wtorek, 13 czerwiec 2023 17:09

Przystanek Jezus 2023 - zapisy

Napisane przez Damian Piątkowiak SVD

Budujemy Kościół bez ścian - Przystanek Jezus 2023.

Rozpoczęły się już zapisy dla ewangelizatorów, którzy chcą uczestniczyć w Przystanku Jezus 2023. Tegoroczna edycja PJ-tu odbędzie się w dniach 31.07. - 05.08.2023 w Czaplinku. Myślą przewodnią wydarzenia będą słowa zaczerpnięte z ewangelii wg św. Jana "Aby byli jedno" ( por. J 17,22). Bazą dla ewangelizatorów, podobnie jak przed rokiem, będzie Salezjański Ośrodek Wychowawczy w Trzcińcu obok Czaplinka.

Zgodnie z Przystankową tradycją, nasze spotkanie rozpoczną rekolekcje, które poprowadzi nasz "przystankowy ojciec", ks. bp Edward Dajczak. Swoją obecność na polach potwierdził nowy gospodarz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ks. bp Zbigniew Zieliński. Wśród słów wsparcia dla naszej inicjatywy mamy również błogosławieństwo ks. bp Artura Ważnego, przewodniczącego zespołu ds nowej ewangelizacji KEP.

Do udziału w Przystanku Jezus zapraszamy osoby pełnoletnie, na co dzień formujące się we wspólnotach, grupach i ruchach parafialnych, zaangażowane w dzieło nowej ewangelizacji, które odkrywają w sobie chęć dzielenia się Dobrą Nowiną z innymi.
Zapisy trwają do 9 lipca przez formularz na stronie: www.przystanekjezus.pl

Link do zapisów: https://przystanekjezus.pl/zapisz-sie-na-pj-2023/