sobota, 17 czerwiec 2023 13:58

Mamy nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. [ZDJĘCIA, FILM]
Galeria zdjęć  Galeria video

Napisane przez
Mamy nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. [ZDJĘCIA, FILM] fot. ks. Marian Kostrzewa

W liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Biskup Tarnowski udzielił błogosławieństwa 81 mężczyznom, którzy od tego dnia będą pełnić w swoich parafiach zaszczytną funkcję nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej.

Aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia, kliknij TUTAJ.

- Obecni tutaj rodzice pamiętają, jak sami zaczynali kiedyś wprowadzać swoje dzieci w rzeczywistość wiary. W ciągu naszego życia niezliczoną ilość razy przemierzamy drogę od domu do kościoła, przychodzimy do Chrystusa. Kiedy z biegiem lat nasze siły słabną, przychodzi choroba i starość, zaczynamy potrzebować, żeby to Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie przemierzył drogę, ale tym razem od kościoła do naszych domów. I tak się dzieje, gdy Komunia św. jest przynoszona z kościołów do domów i udzielana chorym i starszym - wyjaśniał Biskup w swojej homilii.

W dalszej części hierarcha nawiązał do doświadczeń, jakie mają kapłani, gdy posługują chorym, zwłaszcza w I piątki miesiąca.
- Tam niemal są nasi rodzice, w tych starszych osobach. To jest doświadczenie, jak gdybyśmy spotykali swoich rodziców, którzy czekają na Chrystusa i czekają na nas. I pamiętajcie, że będziecie mieć potężną siłę duchową, ponieważ te starsze osoby będą się za Was modlić. A one mają niezwykłą siłę oddziaływania na Bożą miłość, miłosierdzie i łaskę, ponieważ są bardzo ukochani przez Boga w tym procesie starzenia, chorób i często osamotnienia - mówił Biskup.

Uroczystość błogosławieństwa nowych szafarzy stałą się również okazją do podziękowania wieloletniemu opiekunowi szafarzy, ks. prałatowi Bolesławowi Margańskiemu, który świętował w tych dniach jubileusz 60-lecia święceń kapłańskich. Obecnie tę funkcję od roku 2022 pełni ks. Jakub Jasiak, wikariusz parafii katedralnej.

Zapraszamy do wysłuchania całej homilii Biskupa Tarnowskiego.

Ostatnio zmieniany środa, 21 czerwiec 2023 09:26