czwartek, 25 lipiec 2024 09:54

25 lipca wspominamy patrona kierowców. 'Mam zawsze przy sobie wizerunek św. Krzysztofa”

Napisane przez Ewa Biedroń - RDN Małopolska

– Modlimy się o szczęśliwą drogę za wstawiennictwem świętego Krzysztofa – mówią kierowcy. 25 lipca wspominamy w liturgii św. Krzysztofa, który jest patronem kierowców, motocyklistów i podróżnych. Z tej okazji w parafiach organizowane jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.

Mieszkańcy regionu, z którymi rozmawialiśmy mają w samochodach obrazki, breloczki z wizerunkiem św. Krzysztofa. – Mam breloczek przywieziony z Ziemi Świętej ze świętym Krzysztofem. Dodatkowo jest i drugi św. Krzysztof, wożę go w skrytce w samochodzie. W parafii będzie w niedzielę poświęcenie pojazdów i się wybieram. – Ja się staram jeździć bezpiecznie, mam zawsze przy sobie wizerunek św. Krzysztofa. Uważam, że dzięki temu, że go mam zawsze, to Oon mi pomaga. – Jeśli inni kierowcy by uważali bardziej, to byłoby jeszcze bardziej bezpiecznie. Nie narzekam na stan dróg, ani na innych kierowców, ale czasami zdarzają się różne, dziwne przypadki. W ostatnią niedzielę w parafii było poświęcenie pojazdów. Byłem na Mszy św. i mój samochód został poświęcony.

Pod hasłem 'Niesiemy Narodom Pokój Chrystusa” trwa 25. Ogólnopolski Tydzień świętego Krzysztofa oraz misyjna akcja 1 grosz za 1 kilometr. Dzięki inicjatywie MIVA Polska można wesprzeć misjonarzy w zakupie środków transportu.

W ubiegłym roku udało się zakupić 50 samochodów i prawie 500 wózków inwalidzkich, łącznie 950 różnych pojazdów na placówki misyjne.

Modlitwa kierowcy

O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka. Ty jesteś Dawcą Życia – proszę Cię przeto, spraw bym nie stał się przyczyną śmierci tych, którym Ty dałeś życie. Zachowaj, o Panie, wszystkich, którzy będą mi towarzyszyć od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków. Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich i umiał opanować pokusę przekraczania granicy bezpieczeństwa szybkości. Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś, wraz z radością Twej łaski, mogły mi towarzyszyć na wszystkich drogach moich. Amen.

Ostatnio zmieniany niedziela, 28 lipiec 2024 17:21