poniedziałek, 12 sierpień 2024 22:12

Sanktuarium w Pasierbcu zaprasza na tygodniowy Odpust ku czci MB Pocieszenia

Sanktuarium w Pasierbcu zaprasza na tygodniowy Odpust ku czci MB Pocieszenia

Już 17 sierpnia rozpoczyna się tygodniowy Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. „Jest to miejsce, w którym każdy pielgrzym może spotkać się z kochającą Matką. Jest to sanktuarium, z którego każdy wychodzi umocniony i pocieszony duchowo” – przekonuje kustosz Sanktuarium, ks. Bogdan Stelmach, który serdecznie zaprasza na uroczystości odpustowe.

Każdy dzień Odpustu to piękne wydarzenie duchowe, lecz przez lata wytworzyły się szczególne chwile modlitwy. Pierwsza niedziela Odpustu to od wielu lat szczególny czas modlitwy w intencji Służby Zdrowia. Dużą liczbą przybywających parafian i pielgrzymów cieszy się poniedziałkowa wieczorna Msza święta, na zakończenie której biskup udziela indywidualnego błogosławieństwa rodzinom. Środa to czas modlitwy z chorymi i w intencji chorych. W tym roku uroczystej Mszy świętej dla chorych, połączonej z obrzędem namaszczenia chorych, będzie przewodniczył ks. bp Damian Muskus, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej. Czwartek przepełniony jest modlitwą w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W tym roku, Mszy świętej pod przewodnictwem ks. bp. Stanisława Salaterskiego, wezmą udział nie tylko przedstawiciele LSO, ale także Rycerze św. Jana Pawła II. W piątek, modlitwie w intencji grup parafialnych i modlitewnych będzie przewodniczył ks. abp Henryk Nowacki.

Główne uroczystości odpustowe to ostatnia sobota i niedziela sierpnia. Sobotniej, wieczornej Eucharystii będzie przewodniczył Pasterz diecezji tarnowskiej, ks. bp Andrzej Jeż, dziękując za urodzaje i rozwijający się w ciągu lat kult Matki Bożej Pocieszenia. Wyjątkowym punktem odpustu jest zawsze Msza święta o północy, która gromadzi tysiące pielgrzymów. W tym roku Eucharystii o północy będzie przewodniczył ks. bp Marek Szkudło, biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej. Oczekiwanym Gościem w czasie dorocznego Odpustu jest Nuncjusz Apostolski w Polsce, ks. abp Antonio Guido Filipazzi, który będzie przewodniczył uroczystej sumie odpustowej 25 sierpnia o godz. 11.00. Msza święta o godz. 11.00 będzie duchowym dziękczynieniem Bogu za 200- lecie poświęcenia Matrasowej kaplicy, w której bierze początek kult Maryi na Pasierbieckim Wzgórzu.

Duszpasterze i parafianie pasierbieckiej parafii serdecznie zapraszają do Matki Bożej Pocieszenia i towarzyszą modlitwą wszystkim pielgrzymom.

Ostatnio zmieniany niedziela, 18 sierpień 2024 09:52