poniedziałek, 01 kwiecień 2024 11:37

Bp Andrzej Jeż: Przyjęcie Bożego Miłosierdzia otwiera nas jeszcze mocniej na pomoc potrzebującym
Galeria zdjęć  Galeria video 

Napisane przez Ewa Biedroń - RDN Małopolska

Bp Andrzej Jeż: Przyjęcie Bożego Miłosierdzia otwiera nas jeszcze mocniej na pomoc potrzebującym

 

– Pełni paschalnej radości płynącej z tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, której zwieńczeniem będzie II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego – pisze w komunikacie biskup tarnowski Andrzej Jeż. Będzie on czytany w Poniedziałek Wielkanocny 1 kwietnia we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji tarnowskiej.

Biskup podkreśla, że Niedziela Bożego Miłosierdzia, do której przygotowujemy się poprzez odprawianą w naszych kościołach nowennę, zachęca nas abyśmy nie tylko wzywali Bożego Miłosierdzia wobec nas grzesznych ludzi, ale także świadczyli miłosierdzie wobec tych, którzy są w potrzebie i wymagają naszego wsparcia.

Niedziela Bożego Miłosierdzia rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia i obchodzona jest jako Święto Caritas, dla której Boże miłosierdzie jest wzorem i źródłem mocy w działaniu.

Biskup dziękuje wszystkim, którzy angażują się w działalność Caritas: pracownikom, wolontariuszom i ofiarodawcom, którzy także poprzez przekazywanie co roku 1,5 %­ podatku wspierają dzieła charytatywne w diecezji tarnowskiej. – Zachęcam także, aby jeszcze więcej osób, szczególnie młodych i w średnim wieku, angażowało się w działalność parafialnych zespołów Caritas, które stanowią prawdziwy fundament tej posługi w diecezji – napisał biskup.

W najbliższą sobotę, 6 kwietnia, o godz. 10.30 w kościele parafialnym pw. bł. Karoliny w Tarnowie będzie miała miejsce uroczysta Msza Święta z okazji diecezjalnego Święta Caritas. Msza będzie transmitowana przez Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Pod koniec tego roku przypada 35. rocznica reaktywacji Caritas Diecezji Tarnowskiej, której dokonał arcybiskup Jerzy Ablewicz 8 grudnia 1989 r. W związku z tym jubileuszem, na zakończenie Mszy Świętej zostanie poświęcony sztandar Caritas Diecezji Tarnowskiej. Słowa umieszczone na sztandarze: 'Chrystusowi w ubogich wiernie służyć”, nawiązują do hasła biskupa Karola Pękali, który był pierwszym dyrektorem Związku 'Caritas” Diecezji Tarnowskiej powstałego 1 marca 1937 r.

– Przyjęcie Bożego Miłosierdzia w naszym życiu, szczególnie w sakramencie pokuty, otwiera nas jeszcze mocniej w geście miłosierdzia na pomoc osobom potrzebującym. Gorąco zachęcam Was wszystkich do owocnego przeżycia Niedzieli Miłosierdzia i całego Tygodnia Miłosierdzia. Już teraz gorąco dziękuję za ofiary, które złożycie do puszek Caritas w najbliższą niedzielę z przeznaczeniem na działalność naszej diecezjalnej Caritas. Życzę Wam, aby posługa miłości miłosiernej, 'należąca do natury Kościoła i będąca niezbywalnym wyrazem jego istoty” (V Synod DT), stała się prawdziwą naturą każdej i każdego z Was, angażujących się w życie naszego Kościoła diecezjalnego – napisał bp Andrzej Jeż.

 

Więcej:

https://rdn.pl/244259/bp-andrzej-jez-przyjecie-bozego-milosierdzia-otwiera-nas-jeszcze-mocniej-na-pomoc-potrzebujacym/

 

Ostatnio zmieniany środa, 03 kwiecień 2024 10:12

Szukaj w serwisie

Search - K2 Improved Search Plugin by Offlajn
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Kontakty
Przeszukuj - Artykuły
Przeszukuj - Doniesienia
Przeszukuj - Tagi

Nowości w serwisie

logo DT 300

ADRES: KURIA DIECEZJALNA

33-100 Tarnów, ul. Piłsudskiego 6
tel. centrala 14-63-17-300, fax 14-63-17-309
e-mail:kuria(at)diecezja.tarnow.pl

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej diecezji tarnowskiej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

Polityka prywatności serwisu Diecezji Tarnowskiej

 

Please publish modules in offcanvas position.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Czytaj więcej Polityka prywatności Informację cookies strony internetowej zapewnia diecezja.tarnow.pl