czwartek, 16 luty 2023 09:14

XX Ogólnopolski Konkurs Poetycko – Plastyczny "Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem"

Napisane przez Redakcja

Zapraszamy Uczniów i Nauczycieli oraz zainteresowane Osoby do udziału w XX Ogólnopolskim Konkursie Poetycko – Plastycznym "Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem".

Cele konkursu:

1. Przybliżenie postaci bł. Karoliny Kózkówny jako wzoru do naśladowania.

2. Poznanie ideałów i wartości, którymi kierowała się w codziennym życiu oraz podczas walki o swoją wolność i godność.

3. Rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia u dzieci,  młodzieży i dorosłych.

4. Uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka.

Hasło tegorocznego konkursuNieść świadectwo pokoju

Uczestników  prosimy o wyrażenie przy pomocy tekstu poetyckiego lub obrazu własnych refleksji nawiązujących do  hasła konkursu.

Jury szczególnie doceni ciekawe pomysły i osobiste przemyślenia.

Dla ułatwienia interpretacji tematu podajemy zagadnienia, które mogą być inspiracją dla uczestników konkursu:

1. Błogosławiona Karolina jest świadkiem pokoju.

2. Pokój w sercu, rodzinie i w środowisku, w którym żyjemy.

3. „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”  (Łk 1, 39)

Formy konkursowe:

• praca plastyczna – format i technika dowolna,
  • prace poetyckie.

Prace będą oceniane w kategoriach wiekowych:

• klasy 0-III szkoły podstawowe (tylko praca plastyczna),
  • klasy IV-VI szkoły podstawowe (praca plastyczna lub tekst poetycki),
  • klasy VII –VIII szkoły podstawowe (praca plastyczna lub tekst poetycki),
  • szkoły ponadpodstawowe (praca plastyczna lub tekst poetycki),
  • dorośli (praca plastyczna lub tekst poetycki).

Regulamin konkursu

Konkurs rozpoczyna się od etapu szkolnego wyłonione prace przez dyrektora szkoły są przesyłane do organizatora konkursu.

Zgłoszenia udziału w konkursie wraz z podpisanym oświadczeniem i podpisanymi pracami konkursowymi należy przesłać lub dostarczyć osobiście do dnia  5 marca 2023 r.  (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Woli Radłowskiej 67

33 – 133 Wał –Ruda,

telefon: 14 6782038

• Prace powinny być na odwrocie podpisane w sposób wyraźny i trwały (pisak niezmywalny). Nie należy ich składać i rolować. Mile widziana oprawa w passe – partout.
  • Prace poetyckie należy przesłać w formie pisemnej oraz jeśli to możliwe w elektronicznej na adres poczty szkolnej:
  • Laureaci zostaną powiadomieni o wynikach konkursu telefonicznie lub pocztą elektroniczną.
  • Prace niezgodne z wymogami regulaminu (niesamodzielne, plagiaty, publikowane wcześniej, uczestniczące w innych konkursach lub zniszczone w transporcie) będą zdyskwalifikowane.
  • Prace przechodzą na własność organizatorów konkursu i nie będą zwracane autorom.
  • Decyzje Jury konkursu są ostateczne.
  • Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród – 30 maja 2023 r. o godzinie 1000  w Sanktuarium Błogosławionej Karoliny w Zabawie

Zapraszamy!

Organizatorzy konkursu zachęcają dzieci, młodzież i osoby dorosłe do zapoznania się z Ewangelią, z Katechizmem Kościoła Katolickiego, nauczaniem Jana Pawła II, a w szczególności kazanie Jana Pawła II w czasie beatyfikacji Bł. Karoliny w dniu 10.06.1987 w Tarnowie oraz  z materiałami publikowanymi na stronie internetowej http://www.zspwolaradlowska.pl, www.diecezja.tarnow.pl/,http://www.sanktuariumzabawa.pl, http://www.gminaradlow.pl/http://www.katecheza.diecezja.tarnow.pl/

imggcsi525DC2408F14fe164318297abfd35b5e6FC7Ef41mpid12maxwidth3819maxheight1884